home Ogłoszenia duszpasterskie Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą, 24.09.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą, 24.09.2017 r.

1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

2. We środę nowenna do Matki Bożej.

3. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

4. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik w którym modlimy się na różańcu, który w dni powszednie będzie po Mszy św. 18.00, natomiast w niedziele o 15.30. Zapraszamy do modlitwy różańcowej: przeżywamy rok 100-lecia objawień fatimskich, gdzie Maryja prosiła „Odmawiajcie codziennie różaniec”, nadto jest tyle spraw do przemodlenia w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

7. Spotkania: ministranci i lektorzy – poniedziałek o 18.00, kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum – środa o 19.00, oaza- piątek o16.30 i 18.00, młodzież – w sobotę o 19.00

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Anety Gierlach, Renaty Krawczyk, Izabeli Rusin, Ewy Paluch, Agnieszki Stachyra, Elżbiety Krok, Danuty Krok, Jolanty Nowak, Krystyny Leśniak, Danuty Głodowskiej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli – złożono 11 900 zł (banknoty luzem – 2 950 zł, banknoty w 80 kopertach – 6 800 zł, bilon – 2 050 zł). Bóg zapłać też za ofiary inwestycyjne składane w inne niedziele oraz wpłacane na konto.

10. Na pielgrzymkę do Częstochowy nie ma już wolnych miejsc – możemy zapisać kilka osób na listę rezerwową, gdyby się ktoś wycofał.

11. Zapraszamy na wyjazd na „Różaniec do granic” do miejscowości Polany i Huta Polańska w Beskidzie Niskim 7 października o godz. 8.00, koszt 40 zł., zapisy w zakrystii, szczegóły na parafialnym FB.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożoną makulaturę – w ten sposób zbieramy fundusze na stypendium szkolne dla dwójki młodych ludzi w Czadzie. Jest jeszcze nieco miejsca w kontenerze, który będzie stał do wtorku.

13. Dzisiaj w Domu Kultury „Budziwój” o godz. 16.00 będzie przedstawienie „Niezwykłe przypadki Walentego Kopytko” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Rodzina”. Zapraszamy.

14. Dzisiaj zaczynamy zbierać podpisy pod społecznym projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który ma chronić życie dzieci chorych przed narodzeniem. Zachęcamy do złożenia podpisu – potrzebny jest PESSEL. Zapisywać nas będzie młodzież, a my składamy podpis.

15. Dziękujemy ks. Władysławowi Srebrnemu proboszczowi parafii bł. Władysława Findysza w Rzeszowie za dzisiejsze słowo Boże. Członkowie Rady parafialnej, którzy towarzyszą ks. Władysławowi przed kościołem będą zbierać ofiary na budowę kościoła. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
1. Z racji Światowego Dnia Serca, w niedzielę 24 września na Rzeszowskim Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny przez Centrum Medyczne Medyk i Oddział Podkarpackiego Towarzystwa Kardiologicznego. Można wówczas skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Będzie także wiele atrakcji artystycznych, sportowych i tanecznych. Początek o godz. 12.00.
2.Dom Diecezjalny „Tabor” i Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz ze Wspólnotą Miriam zapraszają na spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem 26 września w DD TABOR w Rzeszowie o godz. 19.15. Pan K. Czeczot realizuje słuchowisko trwające blisko 110 godzin, rozpisane na około 500 aktorów, amatorów i muzyków, będące dźwiękową adaptacją Pisma Świętego. Podczas spotkania opowie o tym ciekawym przedsięwzięciu. Będzie można nabyć płyty z nagraniem do wykorzystywania na katechezie lub rekolekcjach..
3. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe. Przesyłamy pismo p. Haliny Szydełko, przewodniczącej Rady Ruchów Diecezji Rzeszowskiej zapraszające na tę procesję.
4. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje, spotkanie formacyjno – szkoleniowe dla Księży Kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej. W tym roku rekolekcje będą w dwóch różnych terminach i miejscach. (Toruń i Częstochowa). W Częstochowie, rekolekcje będą w dniach od 6 do 9 listopada 2017 roku. Rozważania rekolekcyjne wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy. Pierwsza konferencja rozpocznie się 06.11.2017 r. o godz. 12.00. Nocleg dla uczestników rekolekcji, tradycyjnie przewidziany jest w Domu Pielgrzyma. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl. Do udziału w tych rekolekcjach bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Księży Kapelanów, posługujących w diecezji rzeszowskiej.
5. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.