XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2026 R.

1. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka na wsparcie Stolicy Apostolskiej.

2. Jutro przypada 85 rocznica męczeńskiej śmierci rodaka budziwojskiego ks. Piotra Szczupiela, który w Dublanach koło Sambora został zamordowany przez Rosjan gdyż odmówił profanacji krzyża. Msza w jego intencji o 9.00. Na FB zamieścimy różne informacje na temat ks. Szczupiela.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc lipiec, w którym oddajemy cześć Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania po Mszy porannej.

4. I czwartek: od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi .

5. I piątek: spowiedź rano 6.30 – 7.00, o 8.30 wyjazd do chorych, po południu spowiedź od 16.30 do 18.00

6. I sobota: po Mszy różaniec fatimski

7. I niedziela: na każdej Mszy aspersja, po prymarii zmiana tajemnic.

8. Zapowiedzi: Dominik Bachurski i Arnika Wojnar (zap. I), Piotr Dudek i Wioletta Kąkol (zap. I), Piotr Ziobro i Agnieszka Szeliga (zap. II), Marek Jatczyszyn i Olena Bura, Krystian Dziepak i Natalia Rak (zap. III).

9. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną. Złożono 12 tys. zł. Bóg zapłać za wpłaty na konto.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Chmielnej numery parzyste od 10 do 66a: 10, 18, 22, 26, 36, 38, 40, 42, 44, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 62, 64, 66, 66a.

11. W poniedziałek 6 lipca o godz. 14.00 do Budziwoja przybędą piesi pielgrzymi z Przemyśla na Jasną Górę. Zatrzymają się na odpoczynek. Już od jutra można przynosić dla nich wodę w małych butelkach. Składamy w dolnym kościele.

12. W dniu 4 sierpnia wychodzi piesza pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną górę. Rozpoczynają się zapisy poprzez stronę internetową. Nasz dekanat przynależy do grupy św. Kazimierza. Koszt 250 zł. Podajemy adres strony pielgrzymki: https://pielgrzymka.rzeszow.pl/

13. Organizowane są katechezy przedmałżeńskie i przedślubne. Szczegóły na naszym FB.

14. W miesiącu lipcu poza parafią będą odprawiane Msze gregoriańskie za: +Edwarda Starzaka w Krasnojarsku, za +Grzegorza Paśkiewicza w Barlinku, za +Wandę Głodowską w Jędrzejowie. Nadto Msze św. pogrzebowe z 2 połowy 2024 r. w Papui Nowej Gwinei i z 2025 r. w Republice Południowej Afryki. Wszystko jest zamieszczone na FB. Jest też tam podziękowanie misjonarza z Papui z ciekawymi zdjęciami.

15. Na dolnym parkingu wystawiony jest kontener na makulaturę na misje.

16. Nasi ministranci pojechali dzisiaj do Gniezna na finał mistrzostw Polski ministrantów w piłce nożnej. Relacje będą na FB.