Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła, 4.10.2015 r.

XXXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 4 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W tygodniu Msza św. 7.00 i 18.00 z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek o 4.00 wyjazd pielgrzymki do Częstochowy, są dwa autobusy, wsiadamy do tego autobusu, do którego jesteśmy zapisani. Program: 11.00 Msza św. w kaplicy obrazu MB Częstochowskiej, 14.00 Droga Krzyżowa na Wałach, 16.00 różaniec w kaplicy, 17.00 wyjazd do domu.

4. We wtorek o 11.00 przyjedzie samochód po odbiór elektrośmieci. Elektrośmieci można przywozić w poniedziałek po południu i we wtorek do 11.00, składujemy na parkingu kościelnym przy transformatorze. Zbiórkę prowadzi organizacja „Kościół w potrzebie”, dochód przeznaczony jest na misje.

5. We czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

6. W sobotę pielgrzymka kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum do Siedlisk, do miejsca urodzenia męczennika za różaniec bł. ks. Józefa Kowalskiego. Prosimy rodziców o dowiezienie młodzieży.

7. Spotkania: wtorek o 18.30 lektorzy, w piątek 16.30 oaza z podstawówki, a o 18.30 gimnazjum, w sobotę o 10.00 próba scholii

8. W przyszłą niedzielę XV Dzień papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” – zbiórka do puszek na Dzieło III Tysiąclecia – kształcenie zdolnej młodzieży z rejonów ubogich.

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Karmelickiej prosimy rodziny: Danuty Tabisz, Barbary Kotula, Anny Pajda, Katarzyny Konkol, Iwony Bała, Bożeny Jabłońskiej, Marty Bursztyn, Anny Żukowskiej, Natalii Szczęch, Katarzyny Leś, Bogumiły Głodowskiej, Elżbiety Szeremeta.

10. Na radnych parafialnych zostali wybrani: Grzegorz Błoński, Jan Ziemba, Zbigniew Pałka, Janusz Borowiec, Tadeusz Ożyło, Wiesław Stachurski, Aleksander Lis, Jacek Kotula, Grzegorz Jacek, Stanisław Chmiel, Artur Gaweł, Mieczysław Solecki, Kazimierz Wróbel, Adam Ożyło, Marek Rejman, Tadeusz Prędki, Józef Ostrowski. Gdyby któryś z wybranych nie chciał pełnić funkcji radnego, proszony jest zgłosić to w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. W przyszłym tygodniu podamy osoby, które do rady wchodzą z urzędu i z nominacji proboszcza.

11. W czwartek 15 października o 20.00 będzie modlitewne czuwanie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – zapraszamy młodzież oraz rodziny, które będą przyjmować młodzież z zagranicy.

12. Siostry dominikanki nadesłały podziękowanie za złożone ofiary, wraz ze zdjęciami zamieszczone jest na parafialnym FB.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy s. Helenie Szumskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów za słowo o misjach. Siostra przed kościołem będzie zbierać ofiary na misje (zob.:

14. W intencja Synodu Biskupów o rodzinie, który trwa w Rzymie: „Pod Twoją obronę”.