Ogłoszenia – IV Niedziela Zwykła, 31.01.2016 r.

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 STYCZNIA 2016 R.

1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Antoniego Huchla z ul. Porąbki, także o 14.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. O 17.00 w Domu Kultury w Tyczynie nasza schola będzie uczestniczyć w koncercie kolęd.

2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic będą o 7.00, 9.00, 18.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – składka na klasztory klauzurowe w diecezji.

3. W środę św. Błażeja, patrona od chorób gardła poświęcenie jabłek i nałożenie świec.

4. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – o 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

5. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 9.00 wyjazd do chorych w domach i w „Villa Seniora”, 17.00 spowiedź, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Poświęcenie soli i chleba z racji św. Agaty, patronki od pożarów.

6. I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

8. Zapowiedzi: Robert Białogłowski – Joanna Chmiel (zap. I).

9. Spotkania duszpasterskie: poniedziałek o 18.00 – ministranci, wtorek o 18.00 – lektorzy, w piątek o 16.30 i 18.00 – oaza, w sobotę o 9.00 – egzamin kandydatów do bierzmowania dla III kl. gimnazjum, o 18.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Chmielnej prosimy rodziny: Anny Kruczek, Elżbiety Rzeszutek, Małgorzaty Tłuczek, Moniki Neusser, Alicji Helwin, Magdaleny Wrzesień, Magdaleny Łojczyk, Agaty Jędrzejczyk, Renaty Rogala, Barbary Pukacz.

11. Zmodernizowaliśmy nieco plac przed kościołem. Usunięte zostało klomby, bo niektórzy się na nich wywracali. Zamontowane zostały barierki z przejściami, które mają nam przypominać, że nie należy wjeżdżać na plac kościelny poza barierki. Bardzo prosimy aby nie tarasować samochodami wejścia na plac kościelny. Prosimy, aby korzystać z parkingu przy sklepie – plac po dawnej mleczarni oraz przy szkole – wjazd przy sali gimnastycznej. Bardzo prosimy o dobre parkowanie – czasem bywa tak, że przez złe parkowanie pół parkingu kościelnego jest niewykorzystane. Prosimy też o spokojne wyjeżdżanie z parkingu. Wiadomo, że wszyscy na raz nie wyjedziemy. Wystarczy, aby część osób została 2 minuty dłużej w kościele, a wyjazd będzie spokojny.

12. Na terenie parafii przy ul. Budziwojskiej znajduje się Dom Dziecka, w którym przebywa kilkanaście dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Dyrekcja prosi o pomoc w postaci odzieży używanej. Na stronie parafialnej, FB i na drzwiach kościelnych zamieszczona jest lista potrzebnych rzeczy. Nasze dary przez cały tydzień możemy przynosić do zakrystii. Pamiętajmy, aby to były rzeczy nadające się do użytku i wyprane.

13. Zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci odbędzie się 5 lutego o 17.00 w Domu Kultury „Budziwój”.