Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2016

OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13 MARCA 2016 R.

1. Bardzo serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę ks. Grzegorza Kamińskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, który jest ekonomem Seminarium Duchownego w Kazimierzu Biskupim.

2. Nasze rekolekcje – o tematyce rodzinnej – potrwają do środy, każdego dnia będą spotkania o 9.00 i 18.00 oraz spotkania stanowe dla: wdów i wdowców, dziadków i babć, rodziców dzieci komunijnych i dzieci z przedszkola oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Zachęcamy do pilnego uczestniczenia w rekolekcjach. Program jest wyłożony na stoliczku, będzie zamieszczony na FB i stronie parafialnej.

3. Na Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę zbierane będą ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy Świętej Rodziny i na pomoc misjonarzom z tegoż Zgromadzenia. Prosimy o ofiarność.

4. Dzisiaj i za tydzień na Gorzkich Żalach o 17.00 składka na Boży Grób i Ciemnicę.

5. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek Droga Krzyżowa: o 17.30 w kościele i o 20.00 na ul. Budziwojskiej od kościoła do Domu Kultury – rozpoczęcie i zakończenie w kościele. Zapraszamy do udziału.

7. W sobotę spowiedź parafialna: 8.30 nabożeństwo pokutne – przygotowujące do spowiedzi, spowiedź od 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.15 do 10.45 oraz od 16.00 do 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30. Będzie ponad 20 spowiedników, nie odkładajmy spowiedzi, do południa zapraszamy dzieci i młodzież.

8. W sobotę o 8.30 wyjazd do chorych w domach – zgłaszamy w zakrystii. Księdzu w domu zgłaszamy chcących przyjąć Komunię św. w Poniedziałek Wielkanocny.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o 12.00 procesja z palmami wokół kościoła – zpraszamy dzieci z przedszkola sióstr i z przedszkola szkolnego oraz młodsze dzieci szkolne. Różaniec róża Marii Mróz.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Zakątkowej prosimy rodziny: Bożeny Fiedorek, Aliny Lewickiej, Moniki Bochniewicz, Władysławy Sołonynka, Bogusławy Środa, Danuty Wacław, Elżbiety Głodowskiej, Ewy Piesowicz, Agaty Pierścieniak.

11. Zapowiedzi: Łukasz Rzeszutko – Małgorzata Gzik (I); Jacek Głodowski – Alicja Głodowska, Hubert Głód – Dagmara Tomaka (zap. III).

12. Cały marzec trwają zapisy do naszego przedszkola sióstr – szczegóły w sekretariacie.

13. Panie z Caritas rozprowadzają dziś i przez rekolekcje wielkanocne baranki Caritas po 4 zł, zaś dzieci z Domu Dziecka wykonane przez siebie palmy za dobrowolne ofiary na rower.

14. Siostra Krystyna-zakrystianka obchodzi dzisiaj imieniny, módlmy się w jej intencji: „Pod Twoją obronę”.