Schola Śnieżynki Maryi na warsztatach muzycznych w Łodzi

Schola „Śnieżynki Maryi”, 21 maja br., wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespół wokalno – ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” w Łodzi. Warsztaty odbywały się pod hasłem „Bardzo Cię kocham”. Wzięło w nich udział 640 dzieci, członków scholi muzycznych i zespołów z różnych zakątków Polski, jak również 150 opiekunów. Nasza grupa liczyła 49 osób.

Wyruszyliśmy z Rzeszowa o godz. 3.00(!!!) – wszyscy byli super punktualni – aby zameldować się w Łodzi o godz. 9.00. Po rejestracji grupy rozpoczęliśmy nasze spotkanie o godz. 9.30 wspólnym uwielbieniem Boga przez śpiew i taniec. Po modlitwie rozeszliśmy się do odpowiednich grup i rozpoczęliśmy warsztaty, które prowadzili instruktorzy, członkowie zespołu Mocni w Duchu. Podzieleni zostaliśmy wg wieku na grupy: młodszy taniec i starszy taniec, młodszy śpiew i starszy śpiew, lekcja gitary dla młodszych i dla starszych.

W sumie odbyły się 4 zajęcia warsztatowe, każde po 45 minut. Podczas zajęć poznawaliśmy i uczyliśmy się jak poprzez taniec, gesty i mimikę twarzy przekazywać treści piosenek, którymi chwalimy Boga i Maryję. Dzielne gitarzystki uczyły się nowych piosenek i chwytów. Po każdym bloku  warsztatowym był mały kwadransik na odpoczynek, kanapeczkę oraz ciastko. Organizatorzy wygospodarowali również czas na mały obiadek, z pizza w roli głównej.

W samym środku warsztatów odbyła się Msza Św., w której uczestniczyliśmy z wielką radością. Jak również po obiedzie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dzieci otrzymały serduszka z napisem: „Bardzo Cię kocham”. Był to niezwykle wzruszający moment.

Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na prezentację poszczególnych grup. Każda grupa przedstawiła jedną piosenkę z wyraźnym zaznaczeniem elementu warsztatowego, nad którym pracowała m.in.: śpiew, taniec, a także gra na gitarze, instrumentach smyczkowych oraz perkusyjnych.

Pozytywnie umęczeni, pełni wrażeń i z wielkim workiem doświadczeń, wyjechaliśmy z Łodzi o 17.00. Ale aby upiększyć nasz wyjazd, zatrzymaliśmy się na pięknym parkingu, gdzie mogliśmy wspólnie posiedzieć, zrelaksować się, wspólnie pobawić. Był to wyjątkowy czas… czas uwielbienia Boga śpiewem, tańcem, grą na instrumentach jak również czas poznawania nowych ludzi, a przede wszystkim pogłębiania przyjaźni między nami. Scholanki jednogłośnie stwierdziły, że warto było pokonać tak wiele kilometrów aby uczestniczyć w takich warsztatach. I Pan Bóg nam błogosławił….

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://picasaweb.google.com/106669765492843203549/6287430720019095425?authkey=Gv1sRgCMjymrCe2OK_cg&feat=directlink

 

Filmy z warsztatów: