Ogłoszenia – Boże Ciało, 26.05.2016 r.

OGŁOSZENIA –  BOŻE  CIAŁO 26 MAJA 2016 R.

1. Dzisiaj Boże Ciało, porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 – z procesją do 4 ołtarzy, 16.00 i 18.00. O 15.30 nabożeństwo majowe. O 19.00 koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” w Parku Sybiraków na Baranówce.

2. Bardzo serdecznie zapraszamy na  Oktawę Bożego Ciała  – w piątek i sobotę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę na nabożeństwie o godz. 15.30. Do świecenia prosimy róże: piątek róża Teresy Basiura, w sobotę róża Zofii Kapłon, w niedzielę róża Olgi Kotula.

3. Zapraszamy dzieci – młodsze do dzwonienia i sypania kwiatów oraz komunijne – nie tylko z naszej szkoły- w strojach. Oktawa Bożego Ciała to wspaniała okazja, aby w dzieciach zaszczepiać pobożność eucharystyczną.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom z wyznaczonych rejonów – paniom za ubranie ołtarzy, a panom za ustawienie ołtarzy i brzózek. Dziękujemy za ofiary z rejonów w wysokości 2150 za które zakupiono 4 dywany (2×3 m) do 4 ołtarzy oraz kwiaty doniczkowe. Dziękujemy ministrantom i lektorom, panom szafarzom, scholi, chórowi, zespołowi „Budziwojce”, strażakom z OSP, dzieciom komunijnym, najmłodszym chłopcom i dziewczynkom, którzy pod opieką rodziców dzwonieniem i sypaniem kwiatów oddają cześć Jezusowi Eucharystycznemu; dziękujemy naszym siostrom zakonnym, panu organiście, panu dyrygentowi i animatorkom muzycznym, a panom policjantom serdecznie dziękujemy za kierowanie ruchem i za czuwanie nad bezpieczeństwem. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę.

5. Zapowiedzi: Bartłomiej Zembroń – Justyna Miciuda (II); Kawa – Błońska (III).

6. W dniach 27-28 maja odbędzie się ewangelizacja miasta Rzeszowa „Finał Festiwalu Wiary”. Zob.: http://festiwalwiary.pl/.

7. Dzisiaj jest też dzień mamy. Za mamy żyjące: „Pod Twoją obronę…”, za mamy zmarłe: „Wieczne odpoczywanie…”.

8. Porządek procesji:- krzyż i akolitki- chorągwie i poczty sztandarowe strażaków- obrazy i feretrony- schola- chór- zespół „Budziwojce”- strażacy- ministranci, lektorzy i szafarze- dzieci komunijne i rocznicowe- chłopcy z dzwonkami- dziewczynki sypiące kwiaty- baldachim