Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła, 12.06.2016 r.

OGŁOSZENIA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 CZERWCA 2016 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Nowenna do św. Antoniego. O 16.00 spotkanie rekreacyjne ministrantów i oazy w „Dębinówce”.

2. Jutro odpust ku czci św. Antoniego, w naszej parafii dzień świąteczny. Msze św. z poświeceniem lilii będą: 7.00, 9.00 – z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka, 11.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia, 18.00 –uroczysta suma odpustowa z aktem obrania św. Antoniego na swego patrona i z procesją eucharystyczną. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Jacek Uliasz – dyrektor Instytutu Teologicznego we Lwowie. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi, aby móc zyskać odpust. Na sumę odpustową zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, scholę, chór, zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do obrazów.

3. Na odpuście rozpoczniemy dobroczynne dzieło „Chleb św. Antoniego”, do skarbony w balaskach przy obrazie św. Antoniego możemy składać ofiary na rzecz ubogich.

4. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

5. W czwartek o 20.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klasy gimnazjum wraz z rodzicami. Przynosimy deklaracje zgłoszeniowe. Są wyłożone na stoliku.

6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Modlić się będziemy, aby nasze oczy były miłosierne, namaścimy je Balsamem Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę inwestycyjną. W tym tygodniu zostały ustawione balaski – jako pomoc dla tych którym ciężko się klęka i trudno powstaje z klęczek przy Komunii św. W przyszłym tygodniu dalszy ciąg prac.

8. W przyszłą niedzielę gościć u nas będzie pani Barbara Rajczyk, świecka misjonarka, która przez lata pracowała w umieralni w Kalkucie i w kolonii trędowatych w Ramgar w Indiach. Po Mszach św. będzie zbierać ofiary na misje. Różaniec róża Olgi Kotula.

9. Zapisy na pieszą pielgrzymkę Rzeszów –Częstochowa odbywać się będą w katedrze w niedziele 19 i 26 czerwca.

10. W przyszłą niedzielę będą Dni Osiedla Budziwój w godz. 16.00-23.00 przy Domu Kultury „Country”, wiele atrakcji dla dzieci, wieczorem zabawa dla dorosłych.

11. Zapowiedzi: Mateusz Wojtoń-Justyna Ciąpała, Krzysztof Borecki-Natalia Pysz (I).

12. Bóg zapłać za ofiary sprzątanie, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Anny Winiarskiej, Barbary Malik, Dominiki Skibickiej, Barbary Zatorskiej, Joanny Moskal, Joanny Polak, Izabeli Wolak, Agnieszki Matejczuk, Małgorzaty Ksiądz, Agnieszki Jagodzińskiej, Reginy Kudyba, Marii Bekarskiej, Katarzyny Ciurkot.

13. Zmarła śp. Genowefa Blachura – siostra i gospodyni ks. Kazimierza Guzego, która przez 30 lat ofiarnie służyła naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 w Brzózie Stadnickiej. U nas Msza za śp. Genowefę będzie we wtorek o 18.00. Pomódlmy się teraz w jej intencji: „Ojcze nasz…”, „Wieczne odpoczywanie…”.