Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła, 24.07.2016 r.

OGŁOSZENIA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 LIPCA 2016 R.

1. Dzisiaj na każdej Mszy poświecenie pojazdów i modlitwy za kierowców, a o 12.00 Msza św. z udziałem młodzieży z Chin i Egiptu.

2. Jutro św. Jakuba Apostoła.

3. We wtorek św. Joachima i Anny. Nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę rozpoczęcie Nowenny przed odpustem Matki Bożej Śnieżnej.

5. W czwartek od 17.15 adoracja i spowiedź,.

6. W piątek wspomnienie św. Marty, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, rozważać będziemy uczynek miłosierdzia „Spragnionych napoić” oraz będziemy zyskiwać odpust przez odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

7. Zapowiedzi: P. Sitnik-E. Tobiasz, Ł. Kuś-M. Jopek, D. Stohandel-J. Mierzwa, M. Urban-I. Helwin, R. Marycki-P. Borowiec (zap. II).

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Bogusławy Wisz, Marioli Grzebyk, Bogusławy Błażejowskiej, Małgorzaty Maternia, Sławy Lelek, Marka Pałka, Zuzanny Fień, Haliny Mazur, Beaty Rejzer, Olgi Lisowicz, Tamary Kinasz, Doroty Baran.

9. Bóg zapłać za składkę inwestycyjna z ubiegłej niedzieli, złożono 9100 zł (2100 – bilon, 2350 – banknoty luzem, 4650 – banknoty w kopertach). Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto.

10. Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach. W naszej parafii przebywa młodzież z Chin (34 osoby) i Egiptu (61 osób). Łącznie 95 osób. Bardzo serdecznie dziękujemy 37 rodzinom, które udzieliły mieszkania i gościny tejże młodzieży. Bóg zapłać. Dziękujemy wikariuszowi ks. Maciejowi Chuchla, który wraz z grupą wolontariuszy (10 osób) z naszego Duszpasterstwa Młodzieży koordynował całą akcją. Dziękujemy scholi parafialnej oraz strażakom.

11. Jutro o 9.00 Msza św. przy katedrze i posłanie młodzieży zagranicznej oraz polskiej na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, którym będzie przewodniczył papież Franciszek.

12. W Telewizji Trwam i w Telewizji Polskiej będzie wiele transmisji. Starajmy się je oglądać, aby przesłanie Światowych Dni Młodzieży oraz nauczanie papieża Franciszka dotarło do każdego z nas.

13. Na parafialnym FB będziemy codziennie zamieszczać szczegółowy program transmisji. Dzisiaj starajmy się tam wysłuchać przesłania papieża Franciszka do Polaków.

14. Starajmy się udekorować nasze domy flagami papieskimi i narodowymi, a w oknach wystawmy portrety papieża lub obrazy święte, dla nas katolików to czas święty i czas wyznawania wiary.