Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła, 11.09.2016 r.

OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Dzisiaj w Karagandzie odbędzie się beatyfikacja ks. Władysława Bukowińskiego, wielkiego apostoła Kazachstanu, który w łagrach i więzieniach sowieckich spędził ponad 13 lat.

2. Jutro w parafiach Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. O 19.00 spotkanie rodziców dzieci z kl. III b.

3. We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, nabożeństwo do św. Antoniego, spotkanie rodziców kl. III c.

4. W środę święto Podwyższenie Krzyża Świętego, nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, rozważać będziemy uczynek „Chorych nawiedzać” oraz zyskiwać odpust przez odmówienie Koronki.

7. Spotkania duszpasterskie młodzieży: ministranci – poniedziałek 18.00, lektorzy – wtorek 18.00, kandydaci do bierzmowania – czwartek 19.30, oaza podstawówka – piątek 16.30, oaza starsza –piątek 18.00, duszpasterstwo młodzieży – sobota 19.00.

8. Zapowiedzi: Zbigniew Konkol – Agata Szpak (zap. I).

9. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę na cele inwestycyjne. Będzie też ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi we Włoszech. Różaniec róża Rozalii Jacek.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Anny Pietrucha, Bożeny Grabiec, Anny Telega, Dagmary Trojan, Joanny Toczek, Eweliny Motowidło, Anny Głodowskiej, Urszuli Guzek, Joanny Habaj, Elżbiety Kielar.

11. Doroczna pielgrzymka parafialna do Częstochowy będzie w poniedziałek 3 października. Zapisy od przyszłej niedzieli. Koszt 70 zł.

12. Jest jeszcze 4 miejsca na organizowany w naszej parafii wyjazd do Szwajcarii. Cała 5-dniowa wycieczka kosztuje tylko 450 zł i obejmuje zwiedzanie Szwajcarii i udział w Marszu za Życiem w stolicy tego kraju. Wyjazd już w najbliższy czwartek. Telefon kontaktowy w zakrystii.

13. Matka prowincjalna dokonała kolejnej zmiany w naszym domu zakonnym sióstr. Bardzo serdecznie dziękujemy s. Magdalenie Białorudzkiej za pracę w przedszkolu, a także za prowadzenie szkoły gry na gitarze oraz kierowanie scholą.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Władysławowi Srebrnemu za dzisiejsze słowo Boże i za przywiezione relikwie bł. ks. Władysława Findysza. Przedstawiciele Komitetu Budowy Kościoła będą zbierać ofiary przed kościołem. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. W dniach 7-12 września przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Maryja Matka Miłosierdzia”. Zapraszamy rodziny służby mundurowe i parafie Rzeszowa na główną Mszę św. odpustową w poniedziałek na godz. 18.00. Przewodniczy Ks. Abp Adam Szal z Przemyśla.

2. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

3.W dniach 11-17 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Zachęcamy do inicjatyw wychowawczych.

4. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 13 września, na godz. 19.00 do Domu Diecezjalnego Tabor na Katechezę Audiowizualną pt.: „Sięgnij po więcej”. Jej gościem będzie p. Marcin Zieliński. Katecheza będzie miała formę świadectwa połączonego z modlitwą o uzdrowienie.

5. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie w DD Tabor w dniach 7-9 października. Zapisy i informacje: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).