Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2016 r.

OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Jutro św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – patrona naszego przedszkola; dzieci, rodziców, wychowawców i pracowników zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę św. Mateusza Apostoła, Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek adoracja od 17.15.

5. W piątek wspomnienie św. o. Pio; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – rozważać będziemy uczynek miłosierdzia „Umarłych grzebać” oraz zyskiwać odpust.

6. W przyszłą niedzielę odnawiać będziemy przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy, aby na Msze św. przychodzić małżeństwami. Prosimy też, aby w tym tygodniu odmawiać w rodzinach modlitwę za współmałżonka, którą otrzymaliśmy po kolędzie.

7. Spotkania duszpasterskie młodzieży: ministranci – poniedziałe o 18.00, kandydaci do bierzmowania – czwartek o 19.00, oaza młodsza – w piątek o 16.30, starsza o 18.00, duszpasterstwo młodzieży – sobota o 19.00.

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Ewy Wisz, Agnieszki Błaszkowicz, Aldony Urban, Agnieszki Cag, Ewy Słuchockiej, Magdaleny Sarek, Małgorzaty Olejnik, Iwony Firlej, Renaty Terech.

9. Od dzisiaj w zakrystii możemy zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy, która będzie w poniedziałek 3 października, koszt 70 zł.

10. Parafia bł. ks. Władysława Findysza w Rzeszowie dziękuje ze ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę kościoła. Złożono 7 600 zł. Bóg zapłać.

11. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi we Włoszech. Z tydzień zbiórka na Radio „Via”. Różaniec róża Elżbiety Głodowskiej.

12. Działający w Domu Kultury „Country” Klub Mamy i Maluszka zaprasza na spotkania mamy wraz z dziećmi do 3 roku życia. Szczegóły na plakacie.

13. W dzisiejszym czasie przy kościele niezbędne są parkingi. Znawcy tematu mówią: „Przyszłość kościoła leży w parkingach”. Kościół bez parkingu nie ma przyszłości, bo będzie omijany, ludzie pojadą tam gdzie jest parking. Jak wiemy nasz parking jest mały – nie mieści samochodów, których przybywa. Są też kłopoty z wjazdem i wyjazdem z parkingu. Nadto pojazdy parkowane są na ul. Budziwojskiej, co zagraża bezpieczeństwu i utrudnia chodzenie chodnikiem.
W czerwcu informowaliśmy o prowadzonych przez przedstawicieli parafii rozmowach z czterema sąsiadami kościoła odnośnie możliwości zakupu działki. Po zapoznaniu się z propozycjami Rada Parafialna postanowiła, aby zakupić część posesji wraz z budynkami u pani Krystyny Róg – po drugiej stronie drogi dojazdowej. Cena wynosi 350 tysięcy zł. Decydujemy się na zakup tej działki, bo jeśli kupi ją ktoś inny, to bezpowrotnie stracimy możliwość powiększenia parkingu oraz usprawnienia wyjazdu.
Na koncie parafialnym mamy aktualnie zaoszczędzonych 100 tysięcy złotych. Dlatego zwracamy się do parafian z prośbą o ofiarność na ten cel. Ofiary w kopertach można składać w każdą niedzielę, w niedzielę inwestycyjną lub też wpłacać na konto parafialne. Gdyby każdego miesiąca parafia mogła zapłacić na ten cel 10 tys. zł to spłacanie potrwa 2 lata. I dopiero wtedy będzie sporządzony akt notarialny kupna i sprzedaży. Mamy nadzieję, że ten termin nie będzie aż tak długi. Niech każdy czuje się odpowiedzialny za sprawę naszego parkingu. Ufundujmy sobie parking.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. W imieniu Rady Ruchów Diecezji Rzeszowskiej Akcja Katolicka serdecznie zaprasza członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych, Róż Różańcowych na Rzeszowską Procesję Różańcową w dniu 2 października. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w intencji Ojczyzny w Bazylice OO. Bernardynów.

2. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie w DD Tabor w dniach 7-9 października. Zapisy i informacje: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

3. W kinach wyświetlany jest film „Smoleńsk” o katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Zachęcamy do oglądania. Kino „Zorza” w Rzeszowie wyświetla komedię „Jak Bóg da”, o perypetiach rodziny, w której syn zapowiada, że chce zostać księdzem. Od 30 września w Kinie „Zorza” będzie wyświetlany film „Historia Marii” o głuchoniemej i niewidomej od urodzenia dziewczynie, która dzięki terapii siostry Małgorzaty staje się samowystarczalną kobietą.

4. Od 19 do 30 września „Stomatologia Aleksander Makara” wraz z Fundacją “Z Uśmiechem przez Życie” zapraszają na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku występowania raka jamy ustnej. Podczas wizyty wykonywane także będą bezpłatne badania kontrolne jamy ustnej oraz głowy i szyi pacjenta, podczas którego określana jest także grupa ryzyka związana z nowotworem. Szczególnie zapraszamy osoby palące, nadużywające alkoholu, powyżej 40. roku życia oraz uwarunkowane genetycznie. Rejestracja pod numerami telefonów : 17 230 64 70, 888 668 546.