Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 WRZEŚNIA 2016 R.
1. Dzisiaj odnawiamy ślubowania małżeńskie

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę odbywa się doroczna ogólnoświatowa modlitwa „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy na modlitwę o 15.00 przy krzyżu misyjnym.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Będziemy rozważać uczynek „Grzesznych upominać” i zyskiwać odpust przez odmówienie Koronki.

7. W piątek papież Franciszek rozpocznie pielgrzymkę apostolską do Gruzji i Azerbejdżanu. Wspierajmy papieża modlitwą.

8. I sobota po Mszy św. różaniec fatimski.

9. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci, dla których będą różańcowe naklejki. Czytanki październikowe poświęcone będą tematowi przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana, Króla i Zbawiciela, co uroczyście dokona się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w listopadzie.

10. W niedzielę na Mszach św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na Mszy św. o 12.00 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym z kl. III, o 15.30 nabożeństwo różańcowe.

11. Spotkania: ministranci w poniedziałek o 18.00, lektorzy we wtorek o 18.00, kandydaci do bierzmowania w środę o 19.00, Oaza w piątek: 16.30 szkoła podstawowa, 18.00 starsi, duszpasterstwo młodzieży w sobotę o 19.00, w sobotę o 14.00 grill dla scholi –serdecznie witamy s. Anielę Kołodziej, która będzie prowadzić scholę.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Dębinowej prosimy rodziny: Lucyny Krzanowskiej, Marii Leja, Marty Tyczyńskiej, Anity Ryś, Jolanty Janik, Elżbiety Tabisz, Lucyny Dudek, Eweliny Myrda, Danuty Bal i Janiny Słowik.

13. Zapowiedzi: Zapowiedzi: Zbigniew Konkol – Agata Szpak (zap. III ).

14. U siostry w zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy: koszt 70 zł, wyjazd w poniedziałek 3 października o 4.00 rano z centrum.

15. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu: do betonowego śmietnika wrzucamy wieńce i odpady roślinne – są wywożone na składowisko na ul. Ciepłowniczej, natomiast do kubłów metalowych wrzucamy znicze, wkłady i wszelkie rzeczy plastikowe, które wywożone są do Kozodrzy. Przestrzegajmy segregacji.

16. Dziękujemy za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 8 600 zł. ( bilon – 1450 zł, banknoty luzem – 3500 zł, banknoty w 51 kopertach – 3650) oraz za ofiary wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!

17. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Starajmy się wesprzeć tę ważną dla diecezji instytucję.

18. Natomiast dzisiaj jest zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Radia „VIA”. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
1.Zapraszamy na film „Apostoł”, który będzie można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie 29 września (czwartek) o godz. 19.00. Pokazuje on drogę, którą idą oraz cenę jaką płacą ludzie, szukający całym sercem Miłującego Boga. Wstęp -dobrowolna ofiara.
2.Serdecznie zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych, Róż Różańcowych na Rzeszowską Procesję Różańcową w dniu 2 października. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w intencji Ojczyzny w Bazylice OO. Bernardynów.
3.Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie w DD Tabor w dniach 7-9 października. Zapisy i informacje: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

4. W niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Główne uroczystości odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim: 15.00 – Msza św. i modlitwa o Boże Miłosierdzie dla świata, 16.30 – Koncert papieski.

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego na Procesję Różańcową

Drodzy Diecezjanie!
Mieszkańcy Rzeszowa!

Zbliża się październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. W Roku Miłosierdzia czcimy Ją jako Matkę Miłosierdzia. W 1050. rocznicę chrztu Polski chcemy Jej polecać naszą Ojczyznę, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz byśmy wiernie wypełniali Jasnogórskie Śluby naszego Narodu.
Kolejną okazją do wypraszania łask za przyczyną Maryi będzie organizowana przez Akcję Katolicką Rzeszowska Procesja Różańcowa. Przechodząc ulicami naszego miasta, damy świadectwo naszej przynależności do Chrystusa, a jednocześnie będziemy z różańcem w dłoni modlić się w intencji Ojczyzny.
W tej wspólnocie wiary i modlitwy zgromadzimy się w niedzielę, 2 października, o godz. 1500 przy Krzyżu na pl. Śreniawitów, skąd przejdziemy do Bazyliki Ojców Bernardynów. Procesja zakończy się wspólną Eucharystią w Sanktuarium Pani Rzeszowa o godz. 1630.
Zapraszam Was wszystkich do udziału w tym wydarzeniu wiary.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski