Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna, 30.04.2017 r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
30 KWIETNIA 2017

1. Dzisiaj jest Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Z koszyka ze stoliczka zabieramy „Słowo Życia”. W ramach modlitwy wieczornej czytajmy rozdział dziennie z Listu do Galatów.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, który poświęcony jest czci Matki Bożej poprzez nabożeństwa majowe, na których śpiewamy Litanię Loretańską. Nabożeństwa te będą po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę i święta o 15.30. Zapraszamy.

3. W środę jest Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek Mszy św. jak w niedzielę, o 15.30 nabożeństwo majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

4. I czwartek miesiąca, adoracja od 17.15 i spowiedź młodzieży z gimnazjum.

5. I piątek miesiąca: spowiedź od 6.30 o 7.00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Bożego, o 9.00 wyjazd do chorych, 17.00 spowiedź, 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym.

6. I sobota miesiąca, po Mszy wieczornej różaniec. Zachęcamy do uczestnictwa. W maju 100 lat temu rozpoczęły się objawienia fatimskie, w których Matka Boża zachęcała do modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie.

7. Przyszła niedziela w naszej parafii dedykowana będzie mężczyznom. W kazaniu, które wygłosi ks. dr Jacek Szczęch – z WSD Rzeszów, rozważymy temat: „Męskość – powołanie i zadanie”. Zapraszamy wszystkich mężczyzn. Na każdej Mszy aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po prymarii zmiana tajemnic, nabożeństwo majowe o 15.30.

8. Spotkania: Piątek-oaza, sobota- schola i duszpasterstwo młodzieży.

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy rodziny: z ul. Studzianki – Anny Piekiełek, Genowefy Aszkielaniec, Marii Dudek, Bożeny Błońskiej, Ireny Fornal, Krystyny Piekarz; z ul. Poziomkowej – Renaty Konieczkowskiej, Renaty Kulpa, Grażyny Konieczkowskiej; z ul. Góra – Zofii Jopek, Elżbiety Jopek, Anny Rożkiewicz, Ireny Paśko.

10. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00 Pani Dyrektor naszej Szkoły wręczy 50 dzieciom legitymacje członkowskie Szkolnego Koła Caritas, którym opiekuje się pani katechetka Renata Rzeźnik. Dzieci już podejmują różne działania: kwesta na bezdomnych na cmentarzu, odwiedziny chorych, zbiórka żywności, a ostatnio zbiórka na budowę studni w Czadzie (zebrały 615 zł).

11. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę studni w Czadzie. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto i składane do skarbony. Dziękujemy za złożoną makulaturę – kontener zapełnił się już we środę. Zbiórkę makulatury będziemy kontynuować w tym tygodniu. W poszczególne dni strażacy samochodem będą objeżdżać wyznaczone ulice. Prosimy paczki z makulaturę w te dni wystawić na mostkach przy głównej drodze. Zbiórka będzie od godz. 19.00 w następującym porządku: poniedziałek- ul. Podleśna wraz z bocznymi (ul. Jarzębinowa, ul. Przylasek, ul. Nadziei, ul. Liliowa, ul. Laskowa, ul. Przylasek), ul. Poselska, ul. Studzianki, Poziomkowa, Góra, ks. Kowalskiego, Sportowców; wtorek – ul. Porąbki, ul. Śnieżna od Porąbek, ul. Budziwojska, ul. Karmelicka, ul. Tarnopolska, ul. Kwiatowa, ul. Młyńska, ul. Prometeusza, ul. Ks. Guzego, ul. Św. Agnieszki, ul. Pogodne Wzgórze od Budziwojskiej; czwartek – ul. Wakacyjna, ul. Miejska, ul. Senatorska wraz z bocznymi (ul. Dębinowa, ul. Lotosowa, ul. Alternatywy, ul. Śnieżna); piątek – ul. Jana Pawła, ul. św. Antoniego, ul. Gościnna, ul. Makuszyńskiego, ul. Zakątkowa, ul. Ustronna; sobota – ul. Herbowa, ul. Magiczna, ul. Chmielna, ul. Pogodne Wzgórze.

12. Nasi strażacy startują w plebiscycie na najlepszą jednostkę Podkarpacia. Na stoliczku są ulotki z informacją jak należy wysłać SMS-a. Oddajmy głos na naszych strażaków.

13. Na stoliczku za ławkami mamy darmowa książeczkę (200 sztuk) „Maryja objawia się w Fatimie”. Zachęcamy do lektury.