Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna, 7.05.2017 r.

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
7 MAJA 2017 R.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne, o tę modlitwę prosimy wszystkich, zwłaszcza członków Żywego Różańca.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. dr Jackowi Szczęchowi z WSD Rzeszów, za dzisiejsze słowo nt.: „Męskość – powołanie i zadanie”. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tygodniu są po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę o 15.30.

4. Jutro uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.

5. W czwartek od 17.15 adoracja.

6. W piątek rozpoczyna się pielgrzymka papieża Franciszka do Fatimy, prosimy o modlitwę w tej intencji oraz zachęcamy, aby śledzić pielgrzymkę w TV Trwam i Radiu Maryja.

7. W sobotę 13 maja przypada dokładnie setna rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski. Zapraszamy.

8. W sobotę od 16.00 do 17.00 spowiedź dzieci na I rocznicę Komunii św. i ich rodziców i bliskich, a także kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym wojną w Syrii, zwłaszcza w mieście Aleppo – niezależnie od tego nasz dekanat od kwietnia przez pół roku utrzymuje jedną rodzinę z Aleppo; na Mszy św. o 12.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV-tych.

10. Próby: dla dzieci rocznicowych – wtorek, środa o 16.30; dla dzieci komunijnych – wtorek, piątek o 19.00; dla bierzmowanych – środa, sobota o 19.00.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Nadziei prosimy rodziny: Doroty Czarnota, Anny Głodowskiej, Elżbiety Paśkiewicz, Heleny Paśkiewicz, Anny Rutka, Agnieszki Materna, Renaty Kuc, Doroty Kuc, Stanisławy Paśko, Renaty Rzeszutko, Renaty Rzeszutko, Heleny Łyskowskiej, Elżbiety Kotula.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na studnię w Czadzie – w ubiegłą niedzielę złożono 4250 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za składaną makulaturę. Naszym strażakom dziękujemy za transport makulatury. Kontener będzie jutro zabrany. Nastąpi przerwa w zbiórce. Prosimy w domach odkładać makulaturę.
Otrzymaliśmy kolejny list od ks. Ryfy z Czadu – zamieszczamy go wraz ze zdjęciami na FB i stronie parafialnej. Pisze on, że w czerwcu rozpocznie się tam pora deszczowa i wtedy wszelkie prace są niemożliwe. Dlatego wziął kredyt i rozpoczął wiercenie naszej studni, która ma nosić nazwę „Matki Bożej Śnieżnej” , studnia będzie poświęcona w tym tygodniu we środę 10 maja – obiecał przysłać zdjęcia. Pieniądze przekażemy mu po zakończeniu robót. Na wakacjach będzie w Polsce, jest planowane, że jedną niedzielę spędzi w naszej parafii.

13. Na stoliczku jest wyłożony nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk). Zapraszamy do lektury.