Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017 r.

OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 MAJA 2017 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 78 dzieci przystąpi do I Komunii św. (76 z naszej szkoły i po jednym dziecku z Niemiec i Szwecji). Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – projektor cyfrowy do wyświetlania filmów do sali duszpasterskiej, a także za zaangażowanie w sprzątanie i dekorowanie; trójkom klasowym dziękujemy za koordynowanie przygotowaniami. Księdzu Maćkowi dziękujemy za przygotowanie dzieci i dzisiejszej uroczystości. Siostrze Krystynie dziękujemy za udekorowanie, a osobom sprzątającym za przygotowanie kościoła. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy do uczestnictwa w Białym Tygodniu – o 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W poniedziałek będzie dalszy ciąg fotografowania.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje i o Boże błogosławieństwo w pracy na roli i każdej innej pracy.

3. We czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek o 17.00 wyjazd duszpasterstwa młodzieży w Bieszczady (Baligród).

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Różaniec róża Marii Pałka.

6. Zapowiedzi: Janusz Rędziniak- Agnieszka Borowiec; Mateusz Wanat – Zofia Wąsik (zap. II).

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jarzębinowej prosimy rodziny: Doroty Goś, Wiesławy Kukla, Romana Kmiotek, Marii Świder, Haliny Prędki, Marii Kalandyk, Małgorzaty Warzocha, Heleny Wacławek oraz z ul. Przylasek rodziny: Marii Sysolak i Stanisławy Zarzyny.

8. Dom Kultury „Country” w okresie wakacyjnym zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat (rocznik 2005 – 2010) na letni wypoczynek. Zajęcia organizowane będą od 3 lipca do 4 sierpnia 2017 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 14:00. Koszt jednego tygodnia półkolonii to 100 zł. Na dzieci czeka wiele atrakcji i ciekawy program.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

• Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci” w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Film będzie wyświetlany od 12 maja przez 2 tygodnie.

• Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu oraz o udział w święceniach. Święcenia diakonatu – w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, natomiast święcenia prezbiteratu – 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze.