Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 11.06.2017 r.

UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
11 CZERWCA 2017 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Serca Bożego, od 16.00 Dni Osiedla Budziwój.

2. W poniedziałek o 15.00 pogrzeb śp. Władysława Słowik z Dębinowej, o 18.30 spotkanie kandydatów na ministrantów, w poniedziałek i środę o 17.00 próba scholii, w środę o 18.30 zbiórka ministrantów i lektorów.

3. We wtorek odpust ku czci św. Antoniego, w naszej parafii dzień świąteczny. Msze św. z poświeceniem lilii będą: 7.00, 9.00 – z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka, 11.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia, 18.00 –uroczysta suma odpustowa z aktem obrania św. Antoniego na swego patrona i z procesją eucharystyczną. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Leszek Bachta- proboszcz w Rzeszowie-Zalesiu. O 8.30 różaniec fatimski z racji 13-go dnia miesiąca – róża Elżbiety Głodowskiej. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi, aby móc zyskać odpust. Na sumę odpustową zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach – także te spoza naszej szkoły, ministrantów, lektorów, scholę, chór. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do obrazów.

4. Na odpuście rozprowadzany będzie „Chleb św. Antoniego” – znak dobroczynności, dobrowolne ofiary przeznaczone będą na misje w Czadzie.

5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. niedzielny. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o 12.00 na ul. Budziwojskiej od kościoła do Domu Kultury „Budziwój”. Prosimy o przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, komunijne z kl. III – także te spoza naszej szkoły, prosimy o przybycie w strojach, strażaków prosimy do chorągwi i do baldachimu. Zapraszamy też lektorów, ministrantów, scholę, chór oraz zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholii prosimy do obrazów i feretronów.

6. W środę na 17.00 prosimy mężczyzn z wyznaczonych rejonów do ustawienia ołtarzy i brzózek – kontakt z panem Janem Ziembą; kobiety z rejonów prosimy też we środę po odbiór w kościele u siostry wszystkich potrzebnych rzeczy do ołtarzy, które prosimy ubrać w Boże Ciało od 9.00.

7. Procesja centralna w Rzeszowie po Mszy św. o 9.00 przed kościołem farnym.

8. W Boże Ciało odbędzie się koncert „Jednego Serca jednego Ducha” od godz. 19.00 w Parku Sybiraków na Baranówce. Zob.: http://www.jednegoserca.pl/.

9. Od piątku oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej a w niedzielę na nieszporach o 15.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci komunijne w strojach.

10. W piątek 16-go comiesięczne nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb i podziękowań.

11. W sobotę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – patrona roku.

12. Przyszłą niedzielę poświęcimy kobietom, rozważanie nt. „Kobiecość – powołanie i zadanie” wygłosi ks. Jacek Szczęch. Prosimy o składkę inwestycyjną na parking. Różaniec róża Zofii Pałka.

13. Na stoliczku są karty zgłoszenia do bierzmowania dla uczniów II klasy gimnazjum, spotkanie 20 czerwca o 20.00.

14. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny: Anny Borowiec, Marii Grodeckiej, Bożeny Kawa, Ewy Grzebyk, Marii Borowiec, Lucyny Głodowskiej, Danuty Bednarz, Moniki Głodowskiej, Anny Szczygieł, Ewy Kotula, Lucyny Borowiec, Anny Czarnik.

15. Zapowiedzi: Mateusz Surówka – Sabina Skubisz (zap. I).

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Dzisiaj, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.

2. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

3. W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

4. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

5. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie – koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl

6. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.