Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła, 25.06.2017 r.

 

OGŁOSZENIA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 CZERWCA 2017 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Bożego Serca.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. We środę Nowenna do Matki Bożej. O 19.30 spotkanie biesiadne przy grillu dla naszego chóru w „Dębinówce”.

4. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00; składka na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. I sobota lipca: 17.15 spowiedź, 18.00 Msza z rozważaniem oraz różaniec. 100 lat temu Matka Boża w Fatimie prosiła o modlitwę różańcową i Komunię św. wynagradzającą za grzechy właśnie w I soboty. Starajmy się odpowiedzieć na to wezwanie. Są wakacje, przeznaczmy część wolnego czasu na modlitwę, na udział we Mszach św. i nabożeństwach w ciągu tygodnia. Zapraszamy też emerytów.

6. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

7. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa, litania po Mszy porannej, odmawiajmy w domach w ramach pacierza.

8. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w katedrze można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do pielgrzymowania.

9. Zapowiedzi: Mateusz Matuła – Ewelina Płodzień, Piotr Sikora – Anna Zięba, Artur Zimny – Ewelina Cioch, Andrzej Zimierowicz – Bogusława Matłok (zap. I); W. Reinert – M. Kawa, R. Krynicki – K. Świder (zap. II).

10. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną – w ubiegłą niedzielę złożono 8 500 zł.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny: Zbigniewa Borowiec, Elżbiety Głodowskiej, Anety Pięta, Heleny Garlak, Danuty Ferenc, Marzeny Gibała, Teofilii Gibała, Anny Paśko, Edwarda Drążek, Agnieszki Tondera, Adama Tondera, Stanisławy Tondera, Katarzyny Dążek.

12. W miesiącu lipcu poza parafią odprawiona zostanie część intencji pogrzebowych za następujących zmarłych: Stefan Legenc, Emil Piekiełek, Zdzisław Szybka, Zofia Jopek, Władysław Kot, Stanisława Pitera, Stanisław Bała, Paweł Ferenc. Lista będzie w gablotce i na FB. Intencje będą zapowiadane w naszej parafii i wymieniane w modlitwie wiernych – zapraszamy rodziny. Intencje odprawiał będzie ks. Jacek Puć w parafii Bielce na Mołdawii. Zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_%C5%9Awi%C4%99tych_Archanio%C5%82%C3%B3w_w_Bielcach, http://catolicmold.md/dieceza/parohii/ss-arhangheli/, http://catolicmold.md/clerul/preoti/jacek-puc/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Awi%C4%99tych_Archanio%C5%82%C3%B3w_w_Bielcach; o sytuacji Kościoła na Mołdawii: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,29621,moldawia-potrzebujemy-ksiezy-z-polski-wywiad.html

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.​​​​​​​​
3. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00, tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 9 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl