Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą, 30.07.2017 r.

OGŁOSZENIA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 LIPCA 2017 R.

1. Jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

2. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa – nabożeństwo do św. Antoniego. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – dzień modlitwy za Ojczyznę.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

4. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby Bożej, o 17.15 adoracja i spowiedź – zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych.

5. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 9.00 wyjazd do chorych, 17.00 spowiedź, 17.30 Komunia św., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca. Po Mszy wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W sobotę uroczystość Matki Bożej Śnieżnej – głównej Patronki naszej parafii, dla nas dzień świąteczny, w którym możemy zyskiwać odpust – całościowe lub częściowe darowanie kary czyśćcowej. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia i z błogosławieństwem matek oczekujący narodzin dziecka, 11.00 uroczysta suma odpustowa z procesją, na którą zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza, panie z chóru i dziewczyny ze scholii prosimy do obrazów i feretronów, dzieci komunijne zapraszamy w strojach, małe dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Pół godziny przed każdą Mszą św. spowiedź. Kaznodzieją odpustowym i sumistą będzie ks. Zbigniew Kosik.

7. Natomiast w sobotę wieczorem będzie nabożeństwo I-sobotnie: 18.00 Msza św. z rozważaniem, a po niej różaniec fatimski.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii s. Darianę – dominikankę z Syberii z miejscowości Ułan- Ude, która wygłosi słowo, a po Mszy św. będzie zbierać ofiary przed kościołem. Wesprzyjmy ofiarą dzieła misyjne. Podajemy strony z informacjami na temat tej placówki misyjnej: http://www.dominikanki.pl/misje/misje_syberia/misje.html;
http://misje.dominikanki.pl/rosja/placowki/
9. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, aspersja.

10. Zapowiedzi:Radosław Rozlach- Justyna Czaja (zap. I); D. Kalandyk – G. Zawadzka, B. Piekiełek – P. Czochara (zap. III).

11. W miesiącu sierpniu część intencji pogrzebowych za zmarłych parafian: Paweł Ferenc, Anna Dudek, Stanisław Bożek, Bronisława Bożek, Mieczysław Basiura, Stanisław Warzocha, Andrzej Procyk będzie odprawiona przez ks. Jacka Pucia w parafii Bielce na Mołdawii – lista jest w gablotce i na FB. Prosimy, aby w te dni rodziny zmarłych przychodziły do naszego kościoła, gdzie Msza będzie zapowiadana, a za zmarłych modlić się będziemy w modlitwie powszechnej.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Małgorzaty Stachurskiej, Doroty Ziemba, Anny Pietryka, Barbary Bomba, Zofii Bomba, Magdaleny Cag, Bożeny Panasiuk, Danuty Gugała, Stanisławy Pięta, Małgorzaty Paśko, Aleksandry Paśko.

13. Dzisiaj w katedrze o 15.00 spotkanie organizacyjne grupy św. Kazimierza Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Składanie bagaży 3 sierpnia w katedrze od 15.00 do 17.00, a wyjście pielgrzymki 4 sierpnia.