Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2017 r.

OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Jutro św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. O 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów.

2. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci wraz z rodzicami oraz pracowników z przedszkola sióstr – przypada dzień patrona św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

3. W środę jest rocznica śmierci proboszcza budziwojskiego ks. Kazimierza Żydzika, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej – na modlitwę zapraszamy czcicieli szkaplerza i cudownego medalika.

4. W czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, od 17.15 adoracja i spowiedź.

5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia. Spotkanie oazy młodszej o 16.30, starszej o 18.00.

6. W sobotę wspomnienie św. o. Pio. Próba scholii o 12.30, o 18.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży. Różaniec w niedzielę róża Olgi Kotula.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła. W tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Piotra Borowiec, Małgorzaty Drążek, Romana Kalembkiewicz, Longina Pięta, Moniki Głodowskiej, Zofii Pitera, Heleny Paśko, Danuty Kalandyk, Joanny Warzocha, Aleksandry Krok, Genowefy Krok.

8. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkania: w poniedziałek kl. IIIa, wtorek kl. IIIb, środa IIIc – spotkania będą o 18.45 w salce pod kościołem.

9. Uczniów kl. VII z całej parafii, którzy będą mieli bierzmowanie w kl. VIII, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w kościele, we środę o godz. 19.30. Przynosimy deklaracje zgłoszeniowe.

10. Od dzisiaj w zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która będzie 2 października, wyjazd o 4.00 rano, koszt 70 zł.

11. W dniu 7 października (sobota) będzie wielka ogólnopolska modlitwa „Różaniec do granic” . Modlitwie, która będzie prowadzona wzdłuż granic Polski towarzysza intencje: „Ratujmy różańcem Polskę i świat”. Z naszej parafii chcemy zreorganizować wyjazd w rejon nadgraniczny w Beskidzie Niskim (Polany i Huta Polańska), aby w tej modlitwie uczestniczyć. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł.

12. „Zatrzymaj aborcję” to nowa inicjatywa społeczna, która ma doprowadzić do ochrony życia dzieci chorych przed urodzeniem. Za tydzień będziemy zbierać podpisy. Potrzebny będzie PESSEL.

13. W przyszłym roku przypada 100-lecie niepodległości Polski. Jest inicjatywa postawienia pomnika upamiętniającego Strzelców Budziwojskich, którzy walczyli o niepodległość w Legionach Piłsudskiego. Powstał społeczny Komitet Budowy Pomnika, który zaprasza chętnych do współpracy. Telefony kontaktowe: Jerzy Solecki (607 333 232), Edward Pitera (601 839 837).

14. Rada Osiedla Budziwój zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Rzeszowa o oddanie głosu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Kategoria II zadanie nr 15 – „Rozbudowa placu zabaw oraz siłowni przy ul. Budziwojskiej na Osiedlu Budziwój”. Kategoria III zadanie nr 13 – „Z kulturą przez pokolenia”. Głosować może każdy mieszkaniec Rzeszowa bez względu na wiek, w dniach od 18 września do 6 października 2017 r. w formie: a) elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania zamieszczonej na stronie internetowej http://bip.erzeszow.pl./budzetobywatelski, oraz w wersji papierowej w dniach 2,3,4 października w RDK filia Country i Budziwój w godz. od 15.00 do 20.00. Więcej informacji na FB.

15. Prosimy o składanie makulatury do kontenera na placu kościelnym. Pragniemy tą drogą gromadzić fundusz na stypendium szkolne dla dwójki młodzieży w Czadzie. Czesne dla 1 ucznia wynosi tysiąc złotych rocznie.

16. Nasz dekanat został wyznaczony przez ks. biskupa do pomocy w budowie kościoła pw. bł. ks. Władysława Findysza na Osiedlu pomiędzy Chmielnikiem a Malawą. Za tydzień przybędzie do nas tamtejszy proboszcz ks. Władysław Srebrny – dawny wikariusz w Budziwoju, który wygłosi słowo Boże, a po Mszach św. wraz z członkami Komitetu Budowy Kościoła będzie zbierał ofiary przed kościołem. Wesprzyjmy hojnie ten zbożny cel.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1.Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w dniu
17 września. W programie: 18.30 Msza św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, 19.30 modlitewne przejście pod Krzyż Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów i dalsza część uroczystości.

2. W niedzielę, 17 września, zapraszamy do Turzy na modlitwę nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 r. W programie: 14.20 Występ Chóru Parafialnego w Sokołowie i orkiestry wojskowej, 15.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, po niej apel i złożenie wieńców i kwiatów.

3.Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza we wtorek, 19 września 2017 r. na godz. 18.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. wotywną, nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz konferencję, poświęconą współczesnym wyzwaniom społecznym. Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr Ireneusz Folcik. Temat konferencji: Co znaczą dla nas słowa hymnu „będziem Polakami”.

4.W dniach 21-23 września trwać będzie w Warszawie, na UKSW, Narodowy Kongres Trzeźwości. Natomiast niedziela 24 września jest dniem modlitw o trzeźwość narodu.

10. Spotkania dla dekanalnych duszpasterzy młodzieży oraz ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych odbędą się 25 września w DD „Tabor” i 26 września w Ośrodku Rekolekcyjnym
w Lipinkach) o godz. 19.30.

5.Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI w dniach 29.09-01.10.2017 r. organizuje w DD „Tabor” Rekolekcje z kursem tańca dla małżeństw sakramentalnych. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegóły na www.sne.rzeszow.pl.

6. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie.
W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia, a także w całej Diecezji. Na koordynatorów tego projektu zostali wyznaczeni: ks. dziekan Stanisław Ruszel. Gorlice – Fara oraz ks. mgr Dominik Leniart, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Szczegóły na stronie: http://rozaniecdogranic.pl/start