Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą, 24.09.2017 r.

1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

2. We środę nowenna do Matki Bożej.

3. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

4. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik w którym modlimy się na różańcu, który w dni powszednie będzie po Mszy św. 18.00, natomiast w niedziele o 15.30. Zapraszamy do modlitwy różańcowej: przeżywamy rok 100-lecia objawień fatimskich, gdzie Maryja prosiła „Odmawiajcie codziennie różaniec”, nadto jest tyle spraw do przemodlenia w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

7. Spotkania: ministranci i lektorzy – poniedziałek o 18.00, kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum – środa o 19.00, oaza- piątek o16.30 i 18.00, młodzież – w sobotę o 19.00

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Anety Gierlach, Renaty Krawczyk, Izabeli Rusin, Ewy Paluch, Agnieszki Stachyra, Elżbiety Krok, Danuty Krok, Jolanty Nowak, Krystyny Leśniak, Danuty Głodowskiej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli – złożono 11 900 zł (banknoty luzem – 2 950 zł, banknoty w 80 kopertach – 6 800 zł, bilon – 2 050 zł). Bóg zapłać też za ofiary inwestycyjne składane w inne niedziele oraz wpłacane na konto.

10. Na pielgrzymkę do Częstochowy nie ma już wolnych miejsc – możemy zapisać kilka osób na listę rezerwową, gdyby się ktoś wycofał.

11. Zapraszamy na wyjazd na „Różaniec do granic” do miejscowości Polany i Huta Polańska w Beskidzie Niskim 7 października o godz. 8.00, koszt 40 zł., zapisy w zakrystii, szczegóły na parafialnym FB.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożoną makulaturę – w ten sposób zbieramy fundusze na stypendium szkolne dla dwójki młodych ludzi w Czadzie. Jest jeszcze nieco miejsca w kontenerze, który będzie stał do wtorku.

13. Dzisiaj w Domu Kultury „Budziwój” o godz. 16.00 będzie przedstawienie „Niezwykłe przypadki Walentego Kopytko” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Rodzina”. Zapraszamy.

14. Dzisiaj zaczynamy zbierać podpisy pod społecznym projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który ma chronić życie dzieci chorych przed narodzeniem. Zachęcamy do złożenia podpisu – potrzebny jest PESSEL. Zapisywać nas będzie młodzież, a my składamy podpis.

15. Dziękujemy ks. Władysławowi Srebrnemu proboszczowi parafii bł. Władysława Findysza w Rzeszowie za dzisiejsze słowo Boże. Członkowie Rady parafialnej, którzy towarzyszą ks. Władysławowi przed kościołem będą zbierać ofiary na budowę kościoła. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
1. Z racji Światowego Dnia Serca, w niedzielę 24 września na Rzeszowskim Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny przez Centrum Medyczne Medyk i Oddział Podkarpackiego Towarzystwa Kardiologicznego. Można wówczas skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Będzie także wiele atrakcji artystycznych, sportowych i tanecznych. Początek o godz. 12.00.
2.Dom Diecezjalny „Tabor” i Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz ze Wspólnotą Miriam zapraszają na spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem 26 września w DD TABOR w Rzeszowie o godz. 19.15. Pan K. Czeczot realizuje słuchowisko trwające blisko 110 godzin, rozpisane na około 500 aktorów, amatorów i muzyków, będące dźwiękową adaptacją Pisma Świętego. Podczas spotkania opowie o tym ciekawym przedsięwzięciu. Będzie można nabyć płyty z nagraniem do wykorzystywania na katechezie lub rekolekcjach..
3. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe. Przesyłamy pismo p. Haliny Szydełko, przewodniczącej Rady Ruchów Diecezji Rzeszowskiej zapraszające na tę procesję.
4. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje, spotkanie formacyjno – szkoleniowe dla Księży Kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej. W tym roku rekolekcje będą w dwóch różnych terminach i miejscach. (Toruń i Częstochowa). W Częstochowie, rekolekcje będą w dniach od 6 do 9 listopada 2017 roku. Rozważania rekolekcyjne wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy. Pierwsza konferencja rozpocznie się 06.11.2017 r. o godz. 12.00. Nocleg dla uczestników rekolekcji, tradycyjnie przewidziany jest w Domu Pielgrzyma. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl. Do udziału w tych rekolekcjach bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Księży Kapelanów, posługujących w diecezji rzeszowskiej.
5. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.