Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą, 29.10.2017 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA
29 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych dla 66 uczniów klas I, o 14.00 pogrzeb śp. Maksymiliana Ciebiera, o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Pozostały jeszcze 2 dni różańcowe – zapraszamy w poniedziałek i wtorek.

2. W poniedziałek i wtorek od 6.30 do 7.00 i wieczorem od 17.00 do 18.00 będzie spowiedź przed Wszystkim Świętymi i Dniem Zadusznym. Aby skutecznie modlić się za zmarłych, a zwłaszcza zyskiwać odpusty trzeba być w stanie łaski uświecającej.

3. We wtorek o 13.00 pogrzeb śp. Pawła Huchla.

4. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze św. do południa jak w niedzielę, po południu jedna Msza św. o 14.00 w kościele, następnie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta będzie kwestować na pomoc bezdomnym.

5. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00 – od 17.15 adoracja i spowiedź, Msza św. o 18.00 poprzedzona poprzedzona będzie nieszporami za zmarłych. Jest to właściwy dzień modlitwy za zmarłych – staramy się być na Mszy św. i na cmentarzu. Składka na wywóz śmieci z cmentarza.

6. Starajmy się spieszyć z modlitewną pomocą naszym zmarłym przez: zyskiwanie odpustów (warunki będą wywieszone na drzwiach), przyjmowanie Komunii św., składanie jałmużny, ofiarowanie cierpienia, polecanie modlitwie Kościoła w wypominkach – kartki wyłożone na stoliku.

7. I piątek: 6.30 spowiedź, o 8.30 wyjazd do chorych, 16.30 spowiedź – Komunia o 17.00 i 17.30, po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z wypominkami.

8. I sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza, po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski z wypominkami za zmarłych.

9. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, o 15.30 nieszpory za zmarłych z wypominkami.

10. Spotkania: ministranci i lektorzy w poniedziałek o 18.00, kandydaci do bierzmowania z klas VII we wtorek o 19.30.

11. Przez cały listopad będzie modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych po Mszy wieczornej, a w niedzielę nieszpory o 15.30.

12. W miesiącu listopadzie ks. Jacek Puc na Mołdawi odprawi część intencji pogrzebowych za następujących zmarłych: Stanisława Błońska, Władysław Szczupiel, Władysław Słowik, Lesław Matuła, Anna Piekiełek – rozpiska wywieszona jest w gablocie i zamieszczona na parafialnym FB. Rodziny zmarłych zapraszamy w te dni na Mszę św. do naszego kościoła – intencje będą zapowiadane, a za zmarłych modlić się będziemy w modlitwie wiernych. Ks. Jacek Puć przybędzie do nas w ostatnią niedzielę listopada i wtedy podziękuje wam za otrzymywane intencje.

13. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy z ul. św. Agnieszki rodziny: Agnieszki Szwed, Renaty Krok i Ewy Chudzińskiej oraz z ul. Pogodne Wzgórze rodziny: Bogumiły Fornal, Marty Drewniak, Małgorzaty popek, Małgorzaty Dziepak, Agnieszki Rusek.

14. Nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej będzie od 30 czerwca do 7 lipca przyszłego roku. Potrzebny jest paszport. Zapisy po Nowym Roku. Cena 950 zł i 555 dolarów USA.

15. Na stoliczku za ławkami nowy darmowy numer gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk) – zapraszamy do lektury.

16. Dzisiaj o 15.00 w Domu Kultury „Budziwój” otwarcie wystawy o przeszłości Budziwoja pt. „Fotografie ze starego albumu”. Ekspozycja zawiera prywatne zbiory mieszkańców Budziwoja i czynna będzie do 17 listopada.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.

2. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 7-10 listopada 2017. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wykaz wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu: http://www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.

3. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. w języku angielskim – w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca natomiast w drugą i czwartą niedzielę – w języku ukraińskim.

4. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.