Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu, 10.12.2017 r.

II NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA
10 GRUDNIA 2017 R.

1. Dzisiaj Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.

2. W dni powszednie roraty o godz. 18.00, na które zapraszamy zwłaszcza mężów, ojców i dzieci. Przez adwent prowadzi nas św. Józef „Strażnik Skarbów”.

3. We wtorek o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia ludzkiego – zapraszamy członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

5. W piątek oaza, a w sobotę próba scholii o 16.30 i rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci 6-letnie z grupy 4, 5 i 6 z przedszkola znajdującego się przy naszej szkole podstawowej. Dzieci otrzymają żłóbeczki z Bożym Dzieciątkiem. Prosimy rodziców, aby przybyli wraz z tymi dziećmi.

7. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną. Różaniec róża Zofii Kapłon.

8. Z wyprzedzeniem podajemy terminy spotkań dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum. Rodzice kandydatów o nazwiskach od A do L w poniedziałek 18 grudnia, rodzice kandydatów o nazwiskach od M do Z we wtorek 19 grudnia. Spotkania będą o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Zapraszamy.

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny: Joanny Pałka, Karoliny Pięch, Anny Kłos-Dobrowolskiej, Iwony Toszek, Jolanty Wójcik, Beaty Ostasz, Magdaleny Kopacz, Renaty Bilewskiej, Małgorzaty Pysz, Marty Kiernia-Hnat.

10. Przez cały tydzień – włącznie z przyszłą niedzielą możemy składać do kosza przy obrazie św. Antoniego słodycze dla dzieci z Domu Dziecka z ul. Budziwojskiej, można tez na ten cel złożyć ofiarę do skarbony w balaskach „Chleb św. Antoniego”.

11. W zakrystii można się zaopatrzyć w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 5 zł, a także w opłatki na stół wigilijny – dobrowolna ofiara na ogrzewanie kościoła.

12. Na stoliczku za ławkami jest nowy – darmowy numer gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk) – zapraszamy do lektury.

13. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury Budziwój od godz. 10.00 do 16.00 odbędzie się „I Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy”. W programie m.in.: warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, występy muzyczne oraz możliwość zakupu ozdób świątecznych.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1.W poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie w ramach Rekolekcji Filmowych odbędzie się pokaz filmu „Proroctwo”. Autorzy podejmują swoistego rodzaju śledztwo w sprawie szczególnego zadania jakie miałby otrzymać naród Polski do wykonania od Boga na podstawie objawień m.in.: kard. Augusta Hlonda, św. Siostry Faustyny Kowalskiej czy
o. Johna Bashobory. W filmie głos zabierają: o. Augustyn Pelanowski, o. Enrique Porcu, ks. Dominik Chmielewski. Po seansie będzie rozdawana płyta z filmem DVD. Wstęp wolny .

2.Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na Rekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.

3. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie zaprasza na grudniową Katechezę Audiowizualną pt. „Podnieście głowy” z panem Maciejem Bodasińskim, inicjatorem wydarzeń ogólnopolskich: „Wielka Pokuta” oraz „Różaniec do granic”. Pan Maciej opowie również o doświadczeniu, które sprawiło, że odkrył dobroć Boga. Spotkanie odbędzie się w środę 13. grudnia, w auli Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie, o godzinie 19.00. Spotkanie można oglądać na żywo przez Internet, wystarczy wpisać tytuł „Podnieście głowy” w wyszukiwarce na Facebooku.

4. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na adwentową konferencję o. Adama Szustaka OP z cyklu „Pachnidła” pod tytułem „Niewolnica Isaura, czyli o miłości, która niszczy”, zorganizowanej
14 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w „Collegium Iuridicum” kampusu WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie.

5. WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 8.30

6. W niedzielę, 17 grudnia w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie o godz. 15.15 nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza harcerzy i skautów z całej diecezji.