Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 LUTEGO 2018 R.

1. Dzisiaj przeżywamy wizytację kanoniczna naszej parafii którą przeprowadza ks. bp ordynariusz Jan Wątroba: o 13.15 spotkanie z grupami duszpasterskimi w kościele, o 17.00 Gorzkie Żale, o 18.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania.

2. Jutro drugi dzień wizytacji. Ksiądz biskup odwiedzi: Dom Pomocy Społecznej Villa Seniora, Szkołę Podstawową, Przedszkole Sióstr, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Dom Dziecka, oraz osobę chorą, której w domu udzieli sakramentu bierzmowania.

3. Za udział w wizytacji kanonicznej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

5. W środę nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

6. W czwartek od 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi.

7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30 i 20.00. Papież Franciszek prosi, aby w ten piątek podjąć post i modlitwę na intencje pokoju w Kongo i Sudanie

8. W niedzielę Droga Krzyżowa o 6.30 i Gorzkie Żale o 17.00. Zbiórka do puszek na misje, różaniec róża Teresy Basiura. Będzie też zbiórka do puszek na misje.

9. Spotkania: piątek oaza o 16.30 i 18.30, w sobotę – schola o 16.30, młodzież o 18.00.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Magicznej prosimy rodziny: Małgorzaty Bartoszek, Joanny Berdowskiej, Joanny Grek, Edyty Cycoń, Krystyny Pitera, Adriany Siwy, Renaty Prościak, Renaty Paliga, Wandy Pitera, Ewy Zięba.

11. Zakończyły się rekolekcje szkolne: dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za pomoc w ich przeprowadzeniu. Bóg zapłać!

12. Na stoliczku za ławkami jest nowy darmowy numer gazety „ChiT – Chrystus i Ty”.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w środę, 21 lutego o godz. 19.15 na kolejną Katechezę Audiowizualną, której gościem jest ppor. Karol Cierpica – oficer Wojska Polskiego, weteran uczestnik wielu zagranicznych misji wojskowych, m.in. w Afganistanie. Obecnie członek Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda w Krakowie. Brał udział w misji w Afganistanie, gdy baza wojskowa, w której przebywał została zaatakowana przez terrorystów. Życie ocalił mu młody amerykański żołnierz, który go osłaniał. Pan Karol podzieli się w swoim świadectwie z czym borykał się po powrocie do Ojczyzny, jak wyglądała wtedy jego relacja z Bogiem oraz dlaczego żołnierz zaczął uczęszczać na spotkania Szkoły Nowej Ewangelizacji. Wstęp wolny.

2.W dniach 23-25 lutego w domu rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Jest on adresowany do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na odnowienie swojej więzi z Panem Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny, przekazujący Kerygmat. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

3.Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęćmy wiernych do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.

4.Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A), w godzinach 10.00-15.00. Taki dzień skupienia jest dobrą okazją do wstępnego zapoznania się z Seminarium, rozmowy z księżmi w nim posługującymi oraz z klerykami.

5.Kino Zorza w Rzeszowie oraz inne kina zapraszają od 2 marca na film „Moja Miłość”. Film twórców filmu „”Bóg nie umarł” opowiada historię, która w 1999 r. wstrząsnęła światem, gdy na teren szkoły wtargnęli dwaj uczniowie i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu uczniów
i nauczyciela. „Moja Miłość” to prawdziwa historia opowiedziana oczami głównej bohaterki – Rachel Joy Scott. Rachel pokazuje jak świadomie żyć wiarą i nie ugiąć się nawet w obliczu śmierci.

6.W związku ze znaczącym wzrostem w styczniu liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych na terenie województwa podkarpackiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prosi Księży o przypomnienie wiernym podstawowych zasad, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
• Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
• Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
• Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Przed przejściem należy popatrzeć
w lewo, prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża można przechodzić.
• Należy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo używając po zmierzchu elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.