Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA
25 LUTEGO 2018 R.

1. Dzisiaj o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. We wtorek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z VII klasy szkoły podstawowej. Z rozmów podczas kolędy wynika, że część uczniów z VII klasy jeszcze się nie zgłosiła na przygotowanie, prosimy to zrobić w ten wtorek. Przypominamy, że niezależnie do której szkoły podstawowej się uczęszcza, to przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

4. W środę nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc marzec, który w naszej pobożności poświęcony jest czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona mężczyzn, mężów i ojców za których będziemy się modlić „Litanią do św. Józefa” po porannych Mszach św.

6. I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania do służby Bożej, od 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi.

7. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 8.45 wyjazd do chorych w Villa Seniora, a następnie po domach według stałego porządku, 16.30 spowiedź – komunia 17.00 i 17.20; 17.30 Droga Krzyżowa, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca, 20.00 Droga Krzyżowa.

8. W sobotę o godz. 5.30 wyjazd naszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Koszt 70 zł (w cenie autokar, obiad, przewodnik, wstępy). Jeszcze są wolne miejsca. Zapraszamy do pielgrzymowania do tych szczególnych miejsc.

9. Za tydzień po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki wielkanocne Caritas. Już dzisiaj są do wzięcia ze stoliczka wielkopostne skarbonki na jałmużnę rodzinną dla potrzebujących.

10. Spotkania: piątek oaza o 16.30 i 18.30, w sobotę schola o 16.30 i młodzież o 18.00.

11. Zapowiedzi: Grzegorz Borowiec-Karolina Kawa (zap. I).

12. Nasza parafialna Droga Krzyżowa w Bieszczadach będzie w sobotę 17 marca – więcej szczegółów i zapisy od przyszłej niedzieli.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej parafii. Bóg zapłać.

14. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Chmielnej prosimy rodziny: Anny Kruczek, Elżbiety Rzeszutek, Małgorzaty Tłuczek, Moniki Neusser, Barbary Dziadosz, Alicji Helwin, Magdaleny Wrzesień, Magdaleny Łojczyk, Agaty Jędrzejczyk, Renaty Rogala.

15. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1.Referat ds. Duszpasterstwa Młodzieży organizuje kurs dla wychowawców, który odbędzie się
w sobotę, 3 marca w DD „Tabor” w Rzeszowie (ul. Połonińska 25). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do odbycia kursu należy przesyłać SMS-em na nr 737 900 860 do 1 marca br.

2.W czwartek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do kościoła farnego w Rzeszowie na godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

3.Kino Zorza w Rzeszowie oraz inne kina zapraszają od 2 marca na film „Moja Miłość”. Film opowiada historię, która w 1999 r. wstrząsnęła światem, gdy na teren szkoły wtargnęli dwaj uczniowie i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu uczniów i nauczyciela. „Moja Miłość” to prawdziwa historia opowiedziana oczami głównej bohaterki – Rachel Joy Scott. Rachel pokazuje jak świadomie żyć wiarą i nie ugiąć się nawet w obliczu śmierci.

4.. W niedzielę, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków” w niedzielę, 4 marca o godz. 9.30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 4.

5.Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A), w godzinach 10.00-15.00. Taki dzień skupienia jest dobrą okazją do wstępnego zapoznania się z Seminarium, rozmowy z księżmi w nim posługującymi oraz z klerykami. Prosimy księży o promocję tego zaproszenia oraz ewentualną pomoc w dotarciu do Seminarium.

6.Dom Diecezjalny TABOR zaprasza na spotkanie z p. Romanem Kluską – polskim przedsiębiorcą, filantropem, twórcą i byłym prezesem giełdowej spółki Optimus SA. Po bezpodstawnym aresztowaniu i upadku spółki zajął się hodowlą owiec i produkcją sera w której odniósł kolejny wielki sukces. Jest jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce oraz jednym z głównych darczyńców na budowę bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Spotkanie odbędzie się w auli DD Tabor 7 marca 2018 r. godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny za okazaniem darmowej wejściówki, które można odebrać w DD TABOR, Radiu VIA, Kinie ZORZA i w księgarni SALETINA przy kościele Saletynów w Rzeszowie.

7.Dom Diecezjalny TABOR zaprasza w dniach 9-11 marca 2018 r. na rekolekcje wielkopostne
z o. Dolindo. Konferencje głosić będzie p. Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, autorka pierwszej na świecie kompletnej biografii o. Dolindo Ruotolo. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność zapisów. Informacje na www.tabor.rzeszow.pl.

8. Diakonia Miłosierdzia Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje dla rodzin adopcyjnych, zastępczych oraz pragnących przyjąć dziecko. Rekolekcje odbędą się w dniach 20 – 22 kwietnia 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej „KANA” w Czarnej Sędziszowskiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Kołodziejczyk oraz Teresa i Zbigniew Rakowie. Będzie także możliwość konsultacji z psychologiem. Zgłoszenia: elakr@poczta.fm, tel. 694534185. Zapraszamy całe rodziny. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi.