Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną, 15.04.2018 r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
15 KWIETNIA 2018 R.

1. Jutro 16 dzień miesiąca – nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II, prosimy o składanie próśb i podziękowań. Jutro tez przypada 91 rocznica urodzin papieża emeryta Benedykta XVI – pamiętajmy jutro o nim w modlitwie.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.

5. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Spotkania oazy.

6. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Zakątkowej prosimy rodziny: Bożeny Fiedorek, Aliny Lewickiej, Władysławy Sołonynka, Danuty Wacław, Ewy Piesowicz, Agaty Pierścieniak, Elżbiety Głodowskiej, Bogusławy Środa, Moniki Bochniewicz.

7. Zapowiedzi: Ireneusz Broszczak-Aneta Kalembkiewicz, Sebastian Paściak-Andżelika Skowron (zap. I), Waldemar Głodowski-Aneta Kobylarz, Wojciech Miąsik – Ewelina Bałchan (zap. II), Piotr Olejarz-Magdalena Głowiak (zap. III).

8. Spotkania rodziców dzieci komunijnych: kl. IIIa – poniedziałek 16 kwietnia, kl. IIIb – wtorek 17 kwietnia, kl. IIIc – środa 18 kwietnia. Spotkania będą o 18.45 w salce pod kościołem.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjum będzie we środę 25 kwietnia o godz. 19.00 w kościele. Na stoliczku za ławkami wyłożone są deklaracje zgłoszeniowe, które wypełnione należy przynieść na spotkanie. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

10. Rocznica I Komunii dzieci z klas IV będzie w niedzielę 13 maja o godz. 12.00. Spotkanie rodziców tych dzieci w czwartek 26 kwietnia o 18.30, a próba dla dzieci 9 maja o 19.00.

11. Ostatnio zgłoszono kilka kradzieży z naszego cmentarza (płyty granitowe, odlewy mosiężne). Zwracajmy uwagę na ludzi obcych wałęsających się po cmentarzu.

12. Na parkingu jest wystawiony kontener na makulaturę – forma pomocy misjom w Czadzie. Prosimy o przynoszenie makulatury.

13. W koszyku na stoliku za ławkami są karteczki z odnośnikami do Listu do Rzymian i do Księgi Przysłów. Odnajdźmy te fragmenty w Piśmie św. i przeczytajmy w modlitewnym skupieniu wieczorem – będzie to nasz osobisty udział w Narodowym Dniu Czytania Pisma św. Natomiast w ciągu Tygodnia Biblijnego starajmy się każdego dnia przeczytać jakiś krótki fragment Listu do Rzymian.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
1.. W piątek, 20 kwietnia w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja Nocy na Taborze. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 następnego dnia. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. Bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.

2.Dom Diecezjalny Tabor zaprasza w czwartek, 19 kwietnia 2018 r., o godz. 19.00, w ramach Czwartkowych Rekolekcji Filmowych, na projekcję filmu “Święty. Niezłomny”. Jest to inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.

3. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w czwartek, 19 kwietnia na godz. 18.00 do kościoła bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie, na Mszę św. wotywną, nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz konferencję naukową. Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL. Temat konferencji: „W służbie życiu. Duchowe przesłanie bł. ks. Jerzego Popiełuszki”.

4. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia” pod patronatem narodowym prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowym patronatem bp. Jana Wątroby, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Prelegentami będą: Beata Szydło, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Kazimierz Ożóg, prof. Krzysztof Ożóg i Ewa Leniart. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (ok. 130 artystów) „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa (przy Porcie Lotniczym). Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014.