Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018 r.

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 KWIETNIA 2018 R.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która w Kościele rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

2. Jutro św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona Polski.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę św. Marka Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej.

5. W środę o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjum. Na stoliczku za ławkami wyłożone są deklaracje zgłoszeniowe, które wypełnione należy przynieść na spotkanie. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

6. W czwartek o 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi.

7. W czwartek o 18.30 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych z klas IV. Rocznica będzie 13 maja o godz. 12.00, a próba dzieci 9 maja o 19.00.

8. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia. Spotkanie oazy.

9. W niedzielę różaniec poprowadzi róża Teresy Basiura.

10. Zapowiedzi: Arkadiusz Senejko – Kinga Kaczor, Kamil Płodzień – Katarzyna Bilska, Michał Grzebyk – Angelika Trzyna (zap. I); Ireneusz Broszczak-Aneta Kalembkiewicz, Sebastian Paściak-Andżelika Skowron (zap. II), Waldemar Głodowski-Aneta Kobylarz, Wojciech Miąsik – Ewelina Bałchan (zap. III).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Gościnnej i Makuszyńskiego prosimy rodziny: Jolanty Nowak, Katarzyny Magryś, Doroty Kroczek, Janiny Kamińskiej, Elżbiety Mrozek, Alicji Rejman, Krystyny Szalacha, Anny Szetela, Grzegorza Szetela.

12. Na cmentarzu rozpoczęły się prace przy układaniu alejek. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne: w marcu złożono 12 tys. a w kwietniu 10 tys. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto.

13. Dziękujemy za makulaturę na misje w Czadzie. Kontener ponownie będzie podstawiony w połowie czerwca. Prosimy o gromadzenie w tym czasie makulatury w domach.

14. Jutro rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola sióstr na rok szkolny 2018/2019. Kartę zapisu można odebrać w biurze przedszkola (parter) lub pobrać ze strony internetowej przedszkola. Wydawanie i przyjmowanie kart trwać będzie do 30 kwietnia.

15. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego przypomina iż 15 maja upływa podstawowy termin składania wniosków obszarowych na rok 2018. Wnioski te można składać tylko za pomocą aplikacji eWniosek Plus. Biuro Doradcy w Tyczynie pomaga w wypełnieniu tej aplikacji. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
1. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji. Na zakończenie koncert Eleni. W związku z tym prosimy o przekazanie informacji parafianom i przeprowadzenie zapisów chętnych do udziału w tym kongresie. Liczbę zgłoszonych należy przekazać do Centrum Medycznego „Medyk”, tel. 533 345 816.
2. Ruch Światło-Życie wraz z Oazą z Tyczyna zaprasza wszystkich chętnych od 13 do 25 roku życia do wzięcia udziału w OAZOWEJ GRZE TERENOWEJ „SŁOWIANIE. CZAS PRZEJŚCIA”. Gra odbędzie się 26 maja 2018 r. w godzinach 8.00-19.00 w Tyczynie. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.oazowagraterenowa.pl
3. Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking oraz rajd rowerowy.
4.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w dniach 27 kwietnia-3 maja na złazisko KSM – rajd po Bieszczadach oraz w dniach 4-6 maja na rekolekcje dla małżeństw „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” w Domu Rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce. Szczegóły na stronie internetowej: www.ksm.rzeszow.pl
5.Kino „Zorza” zaprasza na filmy: „Tam, gdzie mieszka Bóg (od 20 kwietnia). Film, z udziałem Ojca Świętego Franciszka, jest opowieścią opartą na historiach z Biblii, dedykowaną dzieciom, ukazującą rolę wiary, nadziei i odwagi. Kolejny film: „Paweł, Apostoł Chrystusa”, wyświetlany w dniach 4-17 maja oraz na film: „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”, od 18 maja. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.
6. Kino „Helios”, przy Al. Powstańców Warszawy, zaprasza na pokaz filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg” w dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00. Przesyłamy plakaty i darmowe zaproszenia na ten pokaz. Prosimy je wykorzystać i przybyć osobiście oraz zachęcić wiernych, zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tej projekcji.