Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna, 29.04.2018 r.

OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
29 KWIETNIA 2018 R.

1. Dzisiaj przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Na Mszy św. o 12.00 poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym.

2. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Wszystkich zapraszamy do udziału. Litanię Loretańską śpiewać będziemy po Mszy wieczornej.

3. We wtorek też wspomnienie św. Józefa Robotnika. Modlimy się za wszystkich pracujących.

4. W środę dzień flagi – pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

5. W I czwartek przypada jednocześnie uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień świąteczny, porządek Mszy św. jak w niendzielę, nabożeństwo majowe o 15.30. W tym dniu wspominamy też uchwaleie Konstytucji 3 Maja.

6. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, 8.45 wyjazd do chorych w Willa Seniora, 9.30 wyjazd do chorych po domach, 16.30 spowiedź – komunia o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym.

7. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski, pierwszy w tym roku, będzie co miesiąc do października. Zapraszamy.

8. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o 15.30 nabożeństwo majowe. O 19.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

9. Zapowiedzi: Arkadiusz Senejko – Kinga Kaczor, Kamil Płodzień – Katarzyna Bilska, Michał Grzebyk – Angelika Trzyna (zap. II); Ireneusz Broszczak-Aneta Kalembkiewicz, Sebastian Paściak-Andżelika Skowron (zap. III).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: Alicji Jamrozik, Anny Duma, Joanny Jurek, Marioli Ciupak, Edyty Gajdek, Grażyny Świder, Zofii Kalita, Joanny Łyczko, Adrianny Rela, Bożeny Kozdraś,

11. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk). Zapraszamy do lektury.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1.Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking oraz rajd rowerowy.

2.W czwartek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego .Jana Wątroby, a po niej dalsza część uroczystości na rynku, przy pomniku gen. Tadeusza Kościuszki.

3.Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., o godz. 9.00, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Na zakończenie koncert Eleni. Kontakt Centrum Medycznego „Medyk”, tel. 533 345 816.
4. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, w sobotę 19 maja, o godz. 10.00.

5. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów oraz młodzież po studiach na turnusy wakacyjne w Majdanie Sopockim, Lipinkach i Kozłówku. Szczegóły na stronie: www.ramrzeszow.pl
6. Komunikat Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Szanowni Rolnicy, 15 maja br. mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji. ARiMR apeluje, by nie czekać ze złożeniem wniosku do ostatniego dnia naboru.