Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
13 MAJA 2018 R.

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 12.00 rocznica I Komunii dzieci klas IV. Nabożeństwo majowe o 15.30.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Litanię Loretańską śpiewamy po Mszy wieczornej. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. We wtorek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klasy gimnazjum.

4. W środę święto św. Andrzeja Boboli, po Mszy nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II, prosimy o składanie próśb i podziękowań.

5. We środę i w piątek o 19.00 próby dzieci komunijnych.

6. W czwartek od adoracja od 17.15 i możliwość spowiedzi.

7. W sobotę od 9.00 do 10.00 I spowiedź dzieci komunijnych oraz ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i dziadków.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 I Komunia dzieci z klas III, starajmy się przychodzić na inne Msze św. Różaniec róża Zofii Kapłon.

9. Trwają prace na cmentarzu przy układaniu kostki na alejkach. Ich koszt znacznie przekroczy sumę 100 tysięcy zł. Dlatego w przyszłą niedzielę prosimy wszystkich o znaczniejszą składkę inwestycyjną na ten cel.

10. Zapowiedzi: K. Kalandyk – D. Dąbrowa, M. Baran – N. Stochła (zap. II).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: Krystyny Gładka, Moniki Czekańskiej, Ewy Dryla, Magdaleny Pyszczuk, Reginy Drążek, Aliny Dryja, Małgorzaty Kyc, Teresy Paśko, Alfredy Pałka, Justyny Kowalczyk.

12. Procesja Bożego Ciała będzie na ul. Budziwojskiej. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II: ołtarz I u rodziny Wilga, numery Jana Pawła II od 207 do 217 L – rodziny: Marii Brodowicz, Danuty Wróbel, Elżbiety Nalepa, Magdaleny Cupryś, Agnieszki Bukała, Anny Czekaj, Doroty Rojek, Karoliny Stanoch, Agnieszki Mazurek, Weroniki Cyganik, Sylwii Nowak; ołtarz II u rodziny Ocieczek, numery Jana Pawła II numery od 219 do 253 – rodziny: Doroty Chmiel, Dariusza Dziubek, Alicji Ceglarz, Barbary Puszkarewicz, Zenony Rut, Małgorzaty Potyrańskiej, Agaty Litwin, Joanny Surowiec, Elżbiety Rzymek, Janiny Głodowskiej; ołtarz III u rodziny Cag, numery Jana Pawła II od 255 do 287 – rodziny: Andrzeja Warzocha, Lidii Warzocha, Agaty Petryniak, Antoniego Tondera, Anny Marciniak, Edyty Wilk, Elżbiety Guzik, Reginy Nowak, Urszuli Pasierb, Marzeny Pasierb, Wiesława Pasierb; ołtarz IV na placu kościelnym, Jana Pawła II numery od 289 do 317 oraz 340 i 336, rodziny – Katarzyny Sitarz, Lucyny Ćwiąkała, Joanny Warzocha, Doroty Starzak, Marka Mitał, Renaty Stochła, Małgorzaty Fornal, Marii Wójcik, Zofii Podgórskiej, Beaty Szredzkiej. Rodziny od ołtarzy maja zaliczona kolejkę do sprzątania kościoła. Prosimy o ofiary po 50 zł na kwiaty do ołtarzy i zakup innych rzeczy. Szczegóły odnośnie budowania ołtarzy podamy za tydzień.

13. W poniedziałek o 17.00 w bibliotece osiedlowej wykład pt. „Kobieta XIX w. Obyczajowość i literatura”.

14. Na stoliczku za ławkami są wyłożone ulotki odnośnie Budżetu Obywatelskiego dla Osiedla Budziwój. Zapoznajmy się z nimi, a co najważniejsze weźmy udział w głosowaniu. Aby pieniądze przyszły na nasze osiedle trzeba naszej aktywności, a nasza bierność sprawi, że pieniądze pójdą na inne osiedla. Taka jest zasada funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego.