Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą, 10.06.2018 r.

OGŁOSZENIA – X NIEDZIELA ZWYKŁA
10 CZERWCA 2018 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Serca Bożego.

2. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Szczepana Chmiel z ul. Jana Pawła, a o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia. Zapraszamy członków Duchowej Adopcji.

3. We wtorek o 17.00 próba scholii, a o 18.00 zbiórka ministrantów – przygotowanie do odpustu.

4. We środę odpust ku czci św. Antoniego, w naszej parafii dzień świąteczny. Msze św. z poświęceniem lilii będą: 7.00, 9.00 – z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka, 11.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia, 18.00 – uroczysta suma odpustowa z aktem obrania św. Antoniego na swego patrona i z procesją. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Jan Kulig – ojciec duchowny w WSD Rzeszów. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi, aby móc zyskać odpust. Na sumę odpustową zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, scholę, chór. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do obrazów.

5. Na odpuście rozprowadzany będzie „Chleb św. Antoniego” – znak dobroczynności, dobrowolne ofiary przeznaczone będą na misje w Republice Południowej Afryki, a konkretnie na placówkę gdzie pracuje s. Joanna Rapacz – przez 6 lat pracowała w naszym przedszkolu. Temu tematowi poświęcona jest mała wystawa pod dzwonnicą, a także na parafialnym FB, która zawiera zdjęcia i list, z którego dowiadujemy, że siostry prowadzą tam w trudnych warunkach Centrum Miłosierdzia w skład którego wchodzą: przedszkole dla 403 dzieci, szkoła dla 58 niepełnosprawnych dzieci, hospicjum dla dzieci chorych na AIDS i hospicjum dla starszych. Starajmy się hojnie wesprzeć te dzieła.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.15 i spowiedź. Wszystkich uczestniczących w adoracji prosimy dzisiaj po Mszach św. do zakrystii po odbiór nowej pomocy modlitewnej („Jak świętować niedzielę” – 50 sztuk).

7. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę 16-go czerwca comiesięczne nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb i podziękowań.

9. W przyszłą niedzielę różaniec róża Elżbiety Głodowskiej, o 15.30 nabożeństwo do Bożego Serca, o 16.00 w „Dębinówce” zakończenie roku duszpasterskiego dla ministrantów, lektorów, scholii, oazy i duszpasterstwa młodzieży.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: Zofii Borcz, Bogusławy Michalskiej, Pauliny Wierzbińskiej, Heleny Socha, Ireny Wilk, Ewy Warzocha, Wiktorii Piela, Anny Soleckiej, Marty Rabczak, Czesławy Podgórskiej, Marty Grzebyk.

11. Zapowiedzi: Adam Szeląg- Klaudia Golec, Patryk Masłowski – Katarzyna Chciuk (zap. I); Daniel Rysz-Dorota Kot (zap. II).

12. W przyszłą niedzielę od godz. 15.00 na placu przed Domem Kultury Country odbędą się Dni Osiedla Budziwój – zapraszamy w imieniu organizatorów.

13. W przyszłą niedzielę będą zawody triatlonowe. W godz. od 10.00 do 16.00 zamknięte będą następujące ulice: Kwiatkowskiego, Jana Pawła (od Grunwaldu do kapliczki) oraz ul. Podleśna.

14. Dzisiaj w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństwa i Rodziny: 13.00 katecheza i Msza św. w kościele św. Jadwigi, 14.00 Marsz dla Życia i Rodziny od 16.00 Piknik Rodzinny w Parku Papieskim z wieloma atrakcjami. Módlmy się o świętość naszych rodzin: „Pod Twoją obronę…”

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1.W niedzielę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw
i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Msza Święta o godz. 14.00, marsz o godz. 15.00, piknik rodzinny od godz. 16.00 do 20.00. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie www: http://dzienswietoscirodzin.pl.

2.Duszpasterze i wierni świeccy parafii katedralnej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie zapraszają na uroczystość dziękczynienia w 25-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, w dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 19.00.

3. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na kolejny film w ramach czwartkowych rekolekcji filmowych pt. „Wychodne mamusiek”. Jest to komedia dla całej rodziny od twórców m.in. „Bóg nie umarł”, „Odważni”. Projekcja filmu odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 21:00 w Ogrodzie Domu, ul. Połonińska 25 – kino w plenerze (prosimy o zabranie ze sobą leżaków i koców).

4. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ku Trzeźwości Narodu. Termin: 16-17 czerwca 2018 r. Na trasie pielgrzymki obóz Auschwitz w Oświęcimiu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Celem pielgrzymowania jest Jasna Góra, gdzie został przygotowany specjalny program 37. ogólnopolskiej pielgrzymki. Informacje szczegółowe: ks. Grzegorz Kot tel. 730 535 717.

6. 1-2 lipca 2018 (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12.00. Wykład programowy przed Mszą św. (godz. 10.45) wygłosi prof. Andrzej Nowak (UJ Kraków). Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.

.