Ogłoszenia – odpust MB Śnieżnej, 05.08.2018

OGŁOSZENIA – ODPUST MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ, 5 SIERPNIA 2018 r.

1. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę kapłanom z dekanatu tyczyńskiego oraz katedralnego na czele z ks. infułatem Stanisławem Macem z katedry oraz o. Romanowi Bakalarzowi – przeorowi z klasztoru dominikanów w Borku Starym i zaprzyjaźnionemu z naszą parafią ks. prałatowi Janowi Młynarczykowi. Bardzo serdecznie dziękujemy za posługę głoszenia Słowa Bożego oraz za przewodniczenie sumie odpustowej ks. infułatowi Wiesławowi Szurkowi. Bóg zapłać.

2. Także bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia uroczystości odpustowej, a mianowicie ministrantom i lektorom, panom szafarzom, paniom z chóru i dziewczętom ze scholii niosącym obrazy, dzieciom komunijnym, najmłodszym chłopcom i dziewczynkom od dzwonienia i sypania kwiatów, ks. Krzysztofowi, siostrze zakrystiance, panu organiście. Gościom, rodakom budziwojskim i parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

3. Jutro święto Przemienienia Pańskiego.

4. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

5. W środę św. Dominika – Nowenna do Matki Bożej.

6. W czwartek św. Edyty Stein, patronki Europy – od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

7. W piątek św. Wawrzyńca – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę św. Klary.

9. Zapowiedzi: K. Mach – A. Kaczmarzyk, D. Ostrowski –W. Fejdasz (zap. II).

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko bezpośrednio po Mszach wieczornych. W sprawach nagłych należy kontaktować się telefonicznie z ks. Damianem – podajemy telefon w ogłoszeniach – 791 386 047

11. Dzisiaj kończy posługę w naszej parafii zakrystianka s. Krystyna. Bardzo serdecznie dziękujemy jej za 3 lata ofiarnej pracy w naszej parafii, za piękną troskę o świątynie i jej obejście. Niech Bóg swym błogosławieństwem i obfitymi łaskami wynagrodzi ten codzienny trud. Siostrze Krystynie życzymy Bożej opieki w posługiwaniu na nowej placówce w Ostrowcu Świętokrzyskim.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Agnieszki Matejczuk, Małgorzaty Ksiądz, Katarzyny Ciurkot, Marii Bekerskiej, Reginy Kudyba, Agnieszki Jagodzińskiej, Małgorzaty Stanisławskiej, Doroty Jakubczyk, Beaty Kopeckiej, Jadwigi Janusz.

13. W Domu Kultury Country można się zapisać na bezpłatną wycieczkę, która będzie 1 września. Szczegóły na parafialnym FB

14. Teraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja, „Te Deum”, błogosławieństwo w kościele. Procesję ustawiamy według następującego porządku:
– krzyż i akolitki
– chorągwie, obrazy i feretrony
– dzieci komunijne
– ministranci i lektorzy
– kapłani
– chłopcy z dzwonkami, dziewczynki sypiące kwiaty
– baldachim, wierni