Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą, 19.08.2018 r.

OGŁOSZENIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 SIERPNIA 2018 R.

1. Dzisiaj przeżywamy dożynki parafialne – dzień wdzięczności Bogu i rolnikom za tegoroczne plony, za chleb, którego każdy z nas potrzebuje. Mieszkańcom Kolonii i Zespołowi „Budziwojce” bardzo serdecznie dziękujemy za wieńce i korowody dożynkowe, za stroje ludowe, muzykę i śpiew. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę nasza parafię na dożynkach diecezjalnych w katedrze reprezentował będzie z wieńcem Zespół „Budziwojce”.

2. W poniedziałek św. Bernarda.

3. We wtorek św. Piusa X – nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę wspomnienie Maryi Panny Królowej.

5. W czwartek bł. ks. Władysława Findysza – męczennika, od 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi.

6. W piątek św. Bartłomieja Apostoła – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, różaniec róża Rozalii Jacek.

8. Zapowiedzi: Marcin Łojczyk-Krystyna Kot (zap. I).

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Marii Chłanda, Barbary Michalskiej, Grażyny Michalskiej, Eugenii Kot, Marii Sarna, Elżbiety Matuła, Urszuli Madera, Bronisławy Synoś, Dominiki Synoś, Danuty Synoś.

10. W tym tygodniu kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. dr Krzysztof Budzyń. Bardzo serdecznie dziękujemy mu za 5 lat ofiarnej i pełnej entuzjazmu pracy. Szczególnie dziękujemy za piękne kazania i za solidną posługę w konfesjonale. Decyzją księdza biskupa ks. Krzysztof zamieszka w Diecezjalnym Domu Tabor i całkowicie poświęci się szkoleniu nauczycieli w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli. W tym posługiwaniu ks. Krzysztofowi życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego – Szczęść Boże!

11. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Po Mszach św. będzie jeszcze zbiórka do puszek na 2 stypendia szkolne w Czadzie. Ofiary na ten cel do końca sierpnia można także składać do puszek w balaskach. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ufundowanie całorocznego dożywiania w naszej szkole dla dwójki dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

Tylko do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!