Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla, 25.11.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – OGŁOSZENIA
25 LISTOPADA 2018 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nieszpory za zmarłych z wypominkami.

2. We wtorek Wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika – święto patronalne czcicieli Cudownego Medalika. Na Mszy św. będzie można otrzymać medalik i zawierzyć się opiece Matki Bożej. Spotkanie lektorów i kandydatów na ministrantów.

3. W czwartek adoracja od 17.15 i możliwość spowiedzi.

4. I sobota – po Mszy różaniec fatimski z wypominkami za zmarłych.

5. Spotkania dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum: w poniedziałek: dla rodziców uczniów o nazwiskach od A do L, i w czwartek dla rodziców uczniów o nazwiskach od M do Z. Spotkania będą o 18.45 w salce pod kościołem.

6. Dla uczniów klas VII na małym stoliczku są karty zgłoszeniowe do bierzmowania, które prosimy wypełnić. Pierwsze spotkanie kandydatów z klas VII i ich rodziców odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godz. 19.30. Wtedy kandydaci wraz z rodzicami złożą na piśmie wolę podjęcia przygotowania. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania – przypomnienie dla tych co chodzą do szkół poza parafią.

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy siostry klawerianki z Krosna, które wygłoszą słowo i rozprowadzać będą kalendarze misyjne i inne materiały.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu, w którym mamy się duchowo przygotowywać na przyjęcie Pana Jezusa w czasie Świat Bożego Narodzenia oraz w czasie jego powtórnego. Roraty będą wieczorem o godz. 18.00, na które zapraszamy dorosłych i dzieci. Prosimy, aby dzieciom zakupić lampiony.

9. W przyszłą niedzielę na prymarii poświęcimy opłatki. Będzie je można nabywać w zakrystii – dobrowolna ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedzielę przypada 9 rocznica proboszcza ks. Kazimierza Guzego – Msza św. w jego intencji będzie o godz. 12.00.

11. Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 12.00 chcemy przeżywać jako Mszę św. rodzinną z udziałem dzieci, dla których głoszone będzie specjalne słowo. Zapraszamy.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w „Dębinówce” spotkanie scholii, ministrantów, lektorów, oazy starszej i młodszej ze św. Mikołajem.

13. Także Dom Kultury „Budziwój” organizuje spotkanie ze św. Mikołajem w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Wcześniej konieczny kontakt pod numerem 17 229 90 82.

14. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Ewy Borowiec, Małgorzaty Olejnik, Agnieszki Hajduk, Magdaleny Sarek, Ewy Słuchockiej, Anny Malinowskiej, Moniki Konefał, Eweliny Sowa, Agnieszki Cag, Justyny Jung, Katarzyny Nawrot.

15. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 12 tys. zł. Kontynuowane są prace przy ocieplaniu stropu kościoła.

16. Na małym stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.

17. W przedsionku kościoła są świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom – małe po 5 zł, duże po 12 zł.

18. Dziękujemy ks. Jackowi Szczęchowi – ojcu duchownemu w WSD Rzeszów za wygłoszone słowo o sakramencie małżeństwa i królowaniu Chrystusa w rodzinie.