Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu, 02.12.2018 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA
2 GRUDNIA 2018 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 obchodzimy 9. rocznicę śmierci ks. Kazimierza Guzego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Spowiedź adwentowa będzie w sobotę 22 grudnia.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 w „Dębinówka” spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów, lektorów, scholii i oazy. Zapraszamy.

4. Od jutra rozpoczynają się roraty, które będą o 18.00.Wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i z młodszych klas szkoły podstawowej oraz dzieci komunijne z lampionami, które są znakiem adwentowego czuwania. Na roratach będzie realizowany program pt. „Z Duchem Twoim”. Dla dzieci będą plansze, naklejki, konkursy z nagrodami oraz losowanie figurek Dzieciątka Jezus, MB Niepokalanej i św. Józefa.

5. I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania. Od 17.15 adoracja i spowiedź.

6. W czwartek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i ich rodziców. Kandydaci złożą na piśmie deklaracje o wejściu na drogę przygotowania do bierzmowania.

7. I piątek miesiąca – spowiedź o 6.30, o 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca, o 8.30 wyjazd do chorych w Villa Seniora, a następnie po domach, po południu spowiedź od 16.30 – komunia o 17.00 i 17.30, a o 18.00 roraty. Spotkania oazy młodszej o 16.30, starszej po Mszy św.

8. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” od 12.00 do 13.00, na stoliczku będą wyłożone pomoce do modlitwy.

9. W sobotę w sanktuarium w Chmielniku w godz. od 10.00 do 14.00 będzie dekanalny dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Prosimy rodziców, aby dowieźli tam młodzież.

10. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Na Mszy św. o 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Msze św. w niedziele o 12.00 przeżywamy jako rodzinną z udziałem dzieci..

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Pauliny Szczepańskiej, Aldony Urban, Agnieszki Błaszkowicz, Ewy Wisz, Elżbiety Kielar, Joanny Habaj, Urszuli Guzek, Anny Głodowskiej, Katarzyny Głodowskiej, Eweliny Motowidło, Joanny Toczek, Dagmary Trojan

12. Zapowiedzi: Karol Mularz-Magdalena Pałka (zap. I).

13. W zakrystii są opłatki na stół wigilijny. Ofiara jest na ogrzewanie kościoła.

14. W Bibliotece Osiedlowej w piątek o 18.00 wykład Anny Ziarnik nt depresji u nastolatków.

15. Na terenie naszej parafii jest Dom Dziecka, w którym mieszka 15 dzieci. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla nich akcję „Słodkie Święta”. Od jutra przez dwa tygodnie będziemy zbierać dla tych dzieci słodycze. Przed Mszami kosz będzie wystawiony przed obrazem św. Antoniego. Można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbony „Chleb św. Antoniego”. Bóg zapłać.

16. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. infułatowi Stanisławowi Macowi za przewodniczenie Mszy św. za śp. ks. Kazimierza Guzego. Dziękujemy wszystkim obecnym kapłanom, na czele bratem ks. Bernardem Guzy za obecność i modlitwę. Dziękujemy LSO i scholii.

17. Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostry klawerianki z Krosna. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Po Mszy u sióstr można nabyć kalendarze misyjne i inne materiały.

18. Na stoliku jest nowy numer darmowej gazety „ChiT – Chrystus i Ty” – zapraszamy do lektury.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie