Ogłoszenia na IV Niedzielę zwykłą, 3.02.2019 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA
3 LUTEGO 2019 R.

1. We wtorek wspomnienie św. Agaty – na Mszy wieczornej poświęcenie chleba i soli. Nabożeństwo do św. Antoniego.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum.

3. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby Bożej, od 17.15 adoracja i spowiedź.

4. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę obchodzić będziemy w naszej parafii Światowy Dzień Chorego – zapraszamy ludzi starszych i chorych: 8.30 spowiedź, o 9.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu chorych, po Mszy św. zawierzenie się Bożemu Sercu i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

6. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Porąbki prosimy rodziny: Moniki Dulińskiej, Stanisława Kąkol, Alicji Serdeczny, Marii Gawron, Zofii Paśko, Moniki Paśko, Bernadety Kalandyk, Danuty Lassota, Aliny Borowiec, Tadeusza Kozik, Pauliny Puławskiej.

7. Jutro rozpoczną się prace renowacyjne przy tych miejscach sufitu kościoła, które uległy przemarznięciu i zagrzybieniu.

8. W tym tygodniu parafia nasza przekazała pomoc wysokości 500 dolarów ośrodkowi zdrowia, który w miejscowości Chamilala (czyt.: Ciamilala) w Zambii prowadzą polskie Siostry Boromeuszki. Pieniądze, pochodzą ze zbiórki makulatury i z ofiar złożonych do puszki „Chleb św. Antoniego”, przeznaczone będą na zakup darmowych leków dla chorych dzieci. Bóg zapłać ofiarodawcom. Akcja będzie kontynuowana.

9. W niedzielę 24 lutego nasza parafia gościć będzie relikwie św. Gerarda Majelli, który jest patronem matek oczekujących narodzin dziecka, orędownikiem małżeństw proszących o potomstwo oraz patronem dobrej spowiedzi.

10. W przyszła niedzielę w godzinach od 10.30 do 12.00 na parkingu przy Szkole Podstawowej odbędzie się spotkanie przedstawicieli różnych wydziałów Urzędu Miasta z mieszkańcami Osiedla w sprawie ochrony powietrza w mieście i ograniczenia emisji trujących spalin.

11. Jednostka OSP Rzeszów-Budziwój, która w tym roku będzie świętować 100-lecie istnienia prowadzi nabór nowych członków. Zachęcamy ludzi młodych do wstępowania w szeregi OSP. Szczegóły na plakacie na drzwiach.