Ogłoszenia na VII Niedzielę zwykłą, 24.02.2019 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA
24 LUTEGO 2019 ROKU

1. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Czesławy Kotula z ul. Porąbki. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Antoniego oraz zbiórka lektorów.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie uczestników pielgrzymki do Lwowa i na Podole – przynosimy paszporty i 270 zł zaliczki.

3. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

4. I piątek miesiąca: spowiedź rano od 6.30, 8.30 wyjazd do chorych, spowiedź po południu od 16.30 z Komunią o 17.00 i 17.30, Msza św. z nabożeństwem do Bożego Serca o 18.00. Spotkania oazy.

5. W piątek rozpoczyna się miesiąc marzec, który poświęcony jest czci św. Józefa – patrona mężczyzn, mężów i ojców. Przez cały marzec Litania do św. Józefa odmawiana będzie po Mszy porannej, a w niedziele po prymarii. Zachęcamy, aby tą litanią modlić się w domach w ramach wieczornego pacierza – zwłaszcza mężczyźni.

6. I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej.

7. W niedzielę aspersja, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

8. Zapowiedzi: Adrian Kawa – Joanna Kuchta, Kamil Gałka – Angelika Kwoka, Krzysztof Kuśmider – Anna Kapała, Wojciech Sosnowski – Jadwiga Szczygieł (zap. I); Adrian Byjoś i Kinga Głodowska (zap. III).

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie Kościoła, w tym tygodniu z ul. Porąbki prosimy rodziny: Marty Warzocha, Stanisława Paśko, Danuty Bąk, Heleny Szostek, Anny Burek, Renaty Głodowskiej, Stanisława Kotula, Zofii Barć, Magdaleny Trzaska, Krystyny Murias, Małgorzaty Kuliga. Bóg zapłac za składkę inwestycyjną, która wyniosła 10 500 zł.

10. W sobotę 9 marca będzie nasza doroczna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Zwiedzimy też dwa stare i bardzo słynne opactwa zakonne: cystersów w Mogile i benedyktynek w Staniątkach. Wyjazd o 5.30, cena 70 zł z obiadem. Zapraszamy do pielgrzymowania. Od dziś można zapisywać się w zakrystii.

11. W sobotę 23 marca będzie wyjazd na parafialną Drogę Krzyżową w Bieszczady. Szczegóły za tydzień.

12. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury Country przy ul. Herbowej o godz. 17.00 odbędzie się koncert charytatywny dla Marcina, chłopca z naszego osiedla, który stracił słuch. Wystąpią uczestnicy warsztatów z Domu Kultury. Będzie przeprowadzona zbiórka na leczenie. Zapraszamy.

13. Na parkingu kościelnym jest wystawiony kontener na makulaturę, prosimy o jej przynoszenie w tym tygodniu. Uzyskany fundusz przeznaczony będzie na zakup kóz dla ubogich rodzin w Zambii. Za jeden kontener makulatury możemy ufundować 3 kozy. Będzie to dla tamtych rodzin cenny dar, bo pozwoli im przeżyć.

14. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk) oraz różne obrazki z modlitwami do św. Gerarda, zachęcamy też do osobistej modlitwy przy jego relikwiach.

Do użytku Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!