Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia, 28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
28 KWIETNIA 2019 R.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem pojednania” – składka na Caritas diecezjalną. Jest to święto patronalne Caritas. Bardzo serdecznie dziękujemy za posługę charytatywną paniom z Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas, a także wszystkim parafianom za ofiary na cele dobroczynne. Bóg zapłać.

2. Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. O godz. 14.00 pogrzeb śp. Edwarda Witek z ul. Sportowców.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego. Po Mszy św. próba śpiewu dla dzieci I komunijnych.

4. We środę św. Józefa Robotnika – modlimy się w intencji wszystkich pracujących.

5. We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – Litanię Loretańską śpiewać będziemy po Mszy wieczornej W niedziele i święta nabożeństwo majowe o 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

6. I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, od 17.15 adoracja i spowiedź – zapraszamy do spowiedzi w ramach przygotowania do bierzmowania uczniów klas VII, nabożeństwo majowe w tym dniu o 18.00. Po Mszy na plebanii spotkanie formacyjne dla liderów grup domowych new pastoral. Zapraszamy.

7. W I piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja – porządek Mszy niedzielny. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po prymarii a majowe o 15.30. Spowiedź I-piątkowa będzie pół godziny przed każdą Mszą św.

8. Chorych w Villa Seniora oraz w domach zaopatrzymy w sobotę od godziny 8.30.

9. I sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

10. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelie mocą Ducha Świętego” po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę św. o 10.30 zapraszamy tegorocznych maturzystów dla których modlić się będziemy o dary Ducha Świętego na czas egzaminów oraz o prawidłowe odkrycie życiowego powołania.

11. Zapowiedzi: Mirosław Tendelski – Angelika Krawczyk (zap. I).

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Doroty Głodowskiej, Joanny Kotula, Marii Głodowskiej, Agnieszki Witek, Heleny Paśko, Krystyny Ślączka, Ryszardy Mendoń, Anny Owierczuk, Iwony Wacławek, Ewy Grzebyk, Zofii Cag.

13. Na małym stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk). Zapraszamy też do lektury „Gościa niedzielnego” w którym jest kilka artykułów o pożarze katedry Notre Dame Paryżu.

14. Na placu kościelnym jest wystawiony kontener – prosimy o składanie makulatury na misje w Zambii. Będzie to nasz dar miłosierdzia.

15. W drzwiach wywieszony jest program uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!