Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną, 26.05.2019 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA
26 MAJA 2019 R.

1. Dzisiaj uczestniczymy w wyborach do Europarlamentu. Punkty wyborcze są w Szkole Podstawowej na ul. Budziwojskiej i w Domu Kultury Country na ul. Herbowej.

2. Na Mszy św. o 12.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Jacka Ocieczka- saletyna, o 15.30 nabożeństwo majowe.

3. Jutro na Wilkowyji o 14.30 pogrzeb śp. Teresy Zimny z ul. Porąbki.

4. W poniedziałek, wtorek i środę są tzw. Dni Krzyżowe podczas których modlimy się o Boże błogosławieństwo w pracy na roli, o urodzaje i o uchronienie od głodu i klęsk żywiołowych.

5. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.

6. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. I sobota miesiąca – po Mszy św. różaniec fatimski. Jest to jednocześnie diecezjalny dzień zadośćuczynienia z profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie Litanię odmawiać będziemy po porannej Mszy św. a w niedziele i święta śpiewana będzie o godz. 15.30.

9. W przyszłą niedziele jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na każdej Mszy św. aspersja, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej parafii o. Marcina Dragana ze Zgromadzenia Księży Klaretynów, który od lat pracuje na misjach w Bracku na Syberii. Wygłosi on słowo Boże, a po Mszach przed kościołem będzie zbierał ofiary na misje.

11. Zapowiedzi: Mateusz Lampart-Anna Lampart, Krzysztof Materna-Magdalena Mosiężny, Grzegorz Ziętek-Angelika Cierpiał (zap. I); M. Jakubiec – A. Piesowicz (zap. II).

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Urszuli Kłoda, Barbary Kochmańskiej, Marii Jopek-Kuś, Bożeny Szubart, Bożeny Paściak, Janiny Paściak, Ewy Kyc, Anny Bała, Ireny Ryba, Ewy Surówka, Danuty Prędki, Danuty Kalemba. Na cele inwestycyjne w ubiegłą niedzielę złożono 10 tys. zł. Bóg zapać.

13. Policja prosi, aby nie parkować samochodów na chodniku od strony kościoła – mogą posypać się mandaty. Jest pewne przyzwolenie na parkowanie na chodniku po drugiej stronie. Niekiedy bywa tak, że dolny parking jest pusty, a obydwa chodniki są zastawione, co utrudnia jazdę samochodom i chodzenie pieszym. Bardzo prosimy, aby parkować na dole przed przedszkolem oraz na parkingu przy szkole.

14. Informacje odnośnie parkingu. Parafia w podpisanej umowie użyczyła miastu Rzeszów teren obydwu parkingów przykościelnych (ok. 30 arów), na których miasto ma zbudować parkingi osiedlowe o utwardzonej nawierzchni i oświetlone. Wymaga to trochę czasu – plany, przetargi i wykonanie.

15. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk) – zapraszamy do lektury.

16. Dzisiaj Dzień Matki, módlmy się w intencji wszystkich obecnych w kościele mam: „Pod Twoja obronę…”

Tylko do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!