Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 02.06.2019 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2 CZERWCA 2019 R.

1. Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic, o 15.30 nabożeństwo do Serca Bożego i Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania, od 17.15 adoracja i spowiedź.

3. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 8.30 wyjazd do chorych, 16.30 spowiedź – zapraszamy dzieci komunijne i ich bliskich oraz kandydatów do bierzmowania z klasy VII, komunia o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca.

4. W przyszłą sobotę będziemy celebrować w naszym kościele Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Początek o godz. 20.00 – uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wołanie o Ducha Świętego, modlitwa wstawiennicza, a o 21.00 uroczysta Eucharystia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Każdy z nas potrzebuje darów Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Różaniec róża Marii Pałka. Będzie zbiórka do puszek na powodzian.

6. Zapowiedzi: Łukasz Szura – Edyta Betleja, Arkadiusz Płoskoń – Monika Fogt, Sebastian Szpunar – Katarzyna Grys (zap. I); Mateusz Lampart-Anna Lampart, Krzysztof Materna-Magdalena Mosiężny, Grzegorz Ziętek-Angelika Cierpiał (zap. II); M. Jakubiec – A. Piesowicz (zap. III).

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Ludmiły Pierożak, Waldemara Pierożak, Reginy Pajda, Janiny Domino, Aldony Ślemp, Ireny Ślemp, Janiny Błońskiej, Eweliny Dworak, Beaty Szmaj, Marzeny Kuczmarz, Andrzeja Konkol, Izabeli Tondera, Magdaleny Paśko, Marzeny Bomba.

8. Rozpoczynamy nabór chłopców z klasy III i z klasy IV do służby ministranckiej. W środę zapraszamy na Mszę wieczorną chłopców z tych klas i ich rodziców. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie kandydatów i rodziców.

9. We wtorek w szkole o 18.00 będzie spotkanie na temat „Czyste powietrze” poświęcone wymianie pieców, fotowoltaice i dofinansowaniu.

10. W piątek będzie spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki do Lwowa i na Podole. Przybędzie przedstawiciel biura. Będzie zbierana druga rata pieniędzy. Zapraszamy.

11. Od dzisiaj rozpoczynamy w zakrystii zapisy na wyjazd w najdziksze rejony Bieszczadów – wędrówka do źródeł Sanu. Wyprawa odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Program: o godz. 6.00 wyjazd z parkingu przy kościele, dojazd do Bukowca skąd wyjście na około 6 godzin marszu do źródeł Sanu, około 17.00 smaczny obiad w dawnym ośrodku rządowym w Mucznem. Powrót około 22.30. Koszt 100 zł. Do zapisów potrzeba datę urodzenia dla ubezpieczenia. Osoby niepełnoletnie musza mieć wyznaczonego opiekuna.

12. Dzisiaj przypada 40 rocznica rozpoczęcia przez papieża Jana Pawła II pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r., artykuły na ten temat są w „Gościu” i „Niedzieli”. Warto też zobacz stronę https://pierwszapielgrzymka.ipn.gov.pl/jp1

13. Bardzo serdecznie dziękujemy o. Marcinowi Draganowi za dzisiejsze słowo. Przed kościołem ojciec będzie zbierał ofiary na rzecz misji katolickich na Syberii.

14. Ojciec Święty Franciszek jest z wizytą apostolską w Rumunii. Módlmy się o owocność tej pielgrzymki: „Pod Twoją obronę…”

Tylko do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!