Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą, 23.06.2019 r.

OGŁOSZENIA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 CZERWCA 2019 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Bożego Serca i procesja eucharystyczna.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna, zapraszamy z małymi dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach. Prosimy do świecenia korony różańcowe: w poniedziałek – Marii Mróz, wtorek – Marii Pałka, środa – Elżbiety Głodowskiej, czwartek – Alicji Szura.

3. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek zakończenie oktawy: 17.15 adoracja i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo do Serca Bożego i procesja eucharystyczna, następnie Msza św., a po niej poświęcenie wianków i błogosławienie małych dzieci.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Taca na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.

7. W niedzielę różaniec róża Zofii Pałka, o 15.30 zakończenie nabożeństw do Bożego Serca.

8. Zapowiedzi: Ireneusz Sawuła – Katarzyna Solecka (zap. I); D. Wiącek – D. Matuła (zap. II); A. Ataman-M. Gajdek, P. Maciąg-J. Szczęch (zap. III).

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Małgorzaty Tobiasz, Stanisławy Tobiasz, Adama Kozik, Anny Cupryś, Danuty Krztoń, Agaty Ryba, Renaty Ryba, Renaty Bator oraz z ul. św. Agnieszki rodziny: Agnieszki Szwed, Renaty Krok, Ewy Chudzińskiej.

10. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy św. z pogrzebów za rok 2018 r. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych krewnych i ofiarodawców intencji. Zapraszamy do kościoła także wtedy gdy część intencji z konieczności odprawiana jest poza parafią. Wtedy ta intencja zapowiadana jest także w naszym kościele, a zmarli są polecani w modlitwie powszechnej.

11. W piątek o godz. 3.00 rano wyjazd parafialnej pielgrzymki do Lwowa i na Podole. Pamiętajmy o paszportach.

12. W sobotę i niedzielę na stadionie przy ul. Studzianki 11 Dni Osiedla Budziwój połączone z obchodami 35- lecia Klubu Sportowego Grunwald. Szczegóły na plakacie.

13. Dzisiaj w Rzeszowie jest Dzień Małżeństwa i Rodziny: o 14.00 Msza św. w kościele św. Jadwigi, o 15.00 na ul. Rejtana Marsz dla Życia i Rodziny, o 16.00 Piknik rodzinny w Parku papieskim przy katedrze

14. Dzisiaj w całej Polsce po każdej Mszy św. są śpiewane „Suplikacje” jako zadośćuczynienie za bluźnierstwa przeciw Bogu i profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.