Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą, 04.08.2019 r.

OGŁOSZENIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4 SIERPNIA 2019 R.

1. Jutro uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Śnieżnej – głównej patronki parafii – jest to dla nas dzień świąteczny. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00 – prymaria z wystawieniem, 9.00 – z błogosławieństwem rodziców oczekujących narodzin dziecka, 11.00 – z błogosławieństwem małych dzieci do 2 roku życia, 18.00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, panie z chóru i dziewczyny ze scholii do obrazów, prosimy o przybycie ministrantów i lektorów. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Piotr Gnat – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Rzeszowie.

2. Uroczystość odpustowa jest dniem uprzywilejowanym dla parafian, bo właśnie w tym dniu mogą oni zyskać odpust – darowanie kary czyśćcowej (zupełne lub częściowe). Odpust uzyskujemy na określonych warunkach: spowiedź (jeśli jest taka potrzeba), Komunia św., dobrowolna modlitwa w intencjach, które wyznaczył Ojciec Święty oraz głębokie pragnienie zyskania odpustu i zerwania z grzechem. Jutro pół godziny przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.

3. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego i nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek św. Dominika – od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.

6. W piątek św. Edyty Stein – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

7. W sobotę św. Wawrzyńca.

8. W niedzielę różaniec róża Olgi Kotula.

9. Zapowiedzi: Marcin Betlej – Monika Czekańska (zap. II); Mateusz Płodzień – Agnieszka Branas (zap. III).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny: Joanny Grodeckiej, Joanny Szala, Celiny Lubas, Anny Borowiec, Marii Grodeckiej, Bożeny Kawa, Ewy Grzebyk, Marii Borowiec, Lucyny Głodowskiej, Adama Bednarz, Macieja Bednarz.

Tylko do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!