Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą, 18.08.2019 r.

OGŁOSZENIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 SIERPNIA 2019 R.

1. Dzisiaj przezywamy parafialne dziękczynienie za plony. Zespołom „Budziwojce” i „Wesołe kumoszki” bardzo serdecznie dziękujemy za wykonane wieńce dożynkowe. Dziękujemy gospodarzom od wieńców. Zespołom i instrumentalistom dziękujemy za śpiew, muzykę i stroje, które razem tworzą klimat święta oraz są znakiem naszej tożsamości. Tak jak wypada z kolejki jeden z zespołów prosimy o reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Parku Papieskim przy katedrze w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. We środę Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Królowej – od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.

5. W piątek wspomnienie bł. ks. Władysława Findysza – kapłana z naszej diecezji, męczennika czasów komunistycznych, nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

6. W sobotę św. Bartłomieja Apostoła.

7. W niedziele różaniec róża Marii Mróz.

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Podleśnej prosimy rodziny: Zofii Mac, Moniki Kowalskiej, Edwarda Wójcik, Eweliny Początek, Ireny Czenczek, Doroty Czenczek, Małgorzaty Kuśnierz, Małgorzaty Mitał, Barbary Głód, Anny Bomba, Danuty Bomba, Barbary Rak.

9. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „ChiT – Chrystus i Ty”. Jest on poświęcony tematyce krzyża, jako forma przygotowania do ogólnopolskiego spotkania modlitewnego „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września br. Główne spotkanie będzie we Włocławku. Organizujemy wyjazd na to spotkanie, zapraszamy do udziału. Przypominamy szczegóły: wyjazd o 2.00 w nocy, koszt 100 zł (transport, ubezpieczenie, parkingi), zabieramy ze sobą suchy prowiant i napoje, konieczne jest składane krzesełko, powrót w niedzielę nad ranem, zapisy już od dzisiaj w zakrystii, zapraszamy chętnych także spoza parafii. Zobacz: https://www.polskapodkrzyzem.pl/.

10. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia od godz. 14.00 będzie dzień otwartej remizy OSP – Budziwój dla dzieci – przewidziane są liczne atrakcje dla najmłodszych na zakończenie wakacji. Natomiast jubileusz 100-lecia OSP będzie w sobotę 31 sierpnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.

11. W tym tygodniu kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. dr Paweł Synoś. Bardzo serdecznie dziękujemy mu za gorliwe posługiwanie w konfesjonale i na ambonie, a także za serdeczną postawę wobec parafian i księży współpracowników na plebanii – było nam ze sobą dobrze. Dziękując życzymy wielu łask Bożych w bardzo specjalistycznych działaniach zleconych przez Księdza Biskupa w diecezji, Kurii i w Seminarium Duchownym, a także w nowym miejscu zamieszkania i duszpasterskiego posługiwania w Malawie. Z wdzięcznością i z życzliwością z serca wypowiadamy Bóg zapłać i Szczęść Boże. Pomódlmy się w intencji ks. Pawła: „Pod Twoja obronę”.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!