Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą, 01.09.2019 r.

OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 WRZEŚNIA 2019 R.

1. Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Powstała nowa róża różańcowa mężczyzn, której zelatorem będzie Jacek Kotula.

2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Niemcy i Rosjanie wymordowali miliony Polaków, kraj nasz doprowadzili do totalnej ruiny. Polska straciła połowę swego terytorium i została oddana przez Zachód na długie dziesięciolecia pod okupację sowiecką. Po Mszy śpiewamy „Boże coś Polskę”, o 14.00 w całym kraju bić będą dzwony.

3. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, dyrekcje, nauczycieli, wychowawców z Przedszkoli i Szkoły Podstawowej oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i rodziców.

4. I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania do służby Bożej, od 17.15 adoracja i spowiedź.

5. W czwartek po Mszy św. w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców. Będzie możliwość zapisania się do bierzmowania, Formularze są na stoliczku.

6. I piątek miesiąca: spowiedź o 6.30 i Msza św. o 7.00, o 8.30 wyjazd do chorych w domach; od 17.30 spowiedź, Komunia o 17.00 i 17.30, o 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca.

7. W pierwszy czwartek i piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci z kl. IV, które po I Komunii obchodzą pierwsze piątki oraz ich rodziców, a także uczniów z kl. VII i VIII, którzy przez comiesięczną spowiedź przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.

9. Od przyszłej niedzieli Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 10.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi od przedszkola do kl. III podstawówki.

10. Ks. Biskup Ordynariusz prosi, aby nasz dekanat wspomagał budowę kościoła bł. Władysława Findysza na osiedlu pomiędzy Słociną a Chmielnikiem. Dlatego w przyszłą niedzielę przybędzie do nas proboszcz tej parafii ks. Władysław Srebrny – były wikariusz w Budziwoju, który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę świątyni. Starajmy się wesprzeć to dzieło. Różaniec w przyszłą niedzielę róża Marii Pałka.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie, w tym tygodniu z ul. Podleśnej prosimy rodziny: Ewy Miśta, Bogusławy Wąs-Połotyńskiej, Marii Kalandyk, Elżbiety Kruczek, Anny Pasek, Anny Ożyło, Stanisławy Ożyło, Lyubow Wacławek, Urszuli Kalandyk, Renaty Kopiec, Barbary Biestek.

12. Spotkania młodzieżowych grup duszpasterskich pod opieka ks. Michała:
a) w środę po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów
b) w czwartek po Mszy wieczornej w salce spotkanie oazy młodszej klasy od IV do VI
c) w piątek po Mszy wieczornej w salce spotkanie oazy starszej od klasy VII wzwyż
Zapraszamy młodych. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież do uczestnictwa.

13. W sobotę o 14.30 próba scholii, a po niej spotkanie integracyjne przy grillu. Zapraszamy scholanki, a także nowe dziewczyny do scholii od klasy IV wzwyż.

14. Spotkania dla rodziców dzieci komunijnych: poniedziałek 9 września – klasa IIIa, wtorek 10 września – klasa IIIb, środa 11 września – IIIc. Spotkania będę o 18.45 w salce pod kościołem. Dzieci do I Komunii spoza naszej szkoły prosimy zgłosić do końca września.

15. Trwają zapisy na wyjazd w Włocławka w dniu 14 września na ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Polska pod krzyżem”. Zapraszamy do wyjazdu.

16. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk).

17. W naszej parafii bardzo serdecznie witamy ks. kan. Stanisława Curzytka – emeryta z archidiecezji przemyskiej, który zamieszkał u swoich krewnych. Ks. Stanisławowi, który będzie podejmował posługę duszpasterska w naszej parafii życzymy wielu łask Bożych i dużo zdrowia.

18. Dzisiaj zbiórka do puszek na całoroczne dożywianie 4 dzieci w naszej szkole.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!