Schola parafialna – Śnieżynki Maryi

Schola parafialna „Śnieżynki Maryi”

#FB_SCHOLA_BUDZIWOJ

„Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają… „ 

                                                                                                            Johann Wolfgang Goethe

Nasza Schola została założona przez grupę młodych dziewcząt, których połączyła chęć radosnego uwielbiania Pana Boga przez śpiew. Czas spotkań to nauka różnego rodzaju pieśni – cichych i spokojnych kanonów z Taizè, podniosłych hymnów patriotycznych czy żywiołowych utworów uwielbienia. 

Ale nasze spotkania to nie tylko nieustanna praca. W przerwach czy na spokojniejszych próbach możemy lepiej się poznać. Przy herbatce i słodkościach,  zawrzeć nowe znajomości czy po prostu podzielić się entuzjazmem, jaki jest w naszych młodych sercach. Nie chcemy, żeby nasze próby były spotkaniem obcych dla siebie osób, ale wspólnotą, która może się wzajemnie wspierać w każdym położeniu.

Spotykamy się w każdą sobotę po południu w salce parafialnej.

Dołącz do nas!

Przyjmiemy Cię z szerokim uśmiechem i otwartymi ramionami!

 

By śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych, ważne jest za to by członkowie scholi lubili śpiewać i chcieli to robić na chwałę Bożą. 

 

„Kościół potrzebuje muzyków….Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą.”

Św. Jan Paweł II