III NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA

15 GRUDNIA 2019 R.

 1. Dzisiaj 79 dzieci z „zerówki” na Mszy św. o 12.00 otrzyma figurki Bożego Dzieciątka.
 1. W tygodniu Msze św. roratnie o  godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Jutro początek Nowenny do Dzieciątka Jezus, po Mszy nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.
 1. We wtorek o 13.00 pogrzeb śp. Kazimiery Chmiel z ul. Chmielnej, po Mszy wieczornej zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów.
 1. W czwartek adoracja od 17.15.
 1. W piątek po Mszy wigilia dla oazy starszej i młodszej w salce.
 1. W sobotę dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. O 9.00 nabożeństwo pokutne w którym staramy się uczestniczyć, spowiedź od 9.30 do 12.00 z przerwą od 10.30 do 11.00, zaś po południu spowiedź od 15.30 do 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi, jest to niejako ostatni dzwonek, aby wyspowiadać się na święta. Będzie 20 spowiedników. Pamiętajmy, aby mieć ze sobą książeczkę do nabożeństwa – potrzebna do zrobienia rachunku sumienia i odprawienia pokuty.
 1. W sobotę od 8.30 zaopatrzymy chorych na święta w Villa Seniora i po domach wg stałego porządku. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii do piątku.
 1. W przyszłą niedzielę różaniec róża Krystyny Ślączka.
 1. Zapowiedzi: Maciej Błaszczak – Natalia Sołtys (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny: – z ul. Ks. Kazimierza Guzego: Krystyny Róg, Cecylii Kurpyta, Eweliny Buż, Małgorzaty Ziobro, Katarzyny Ruszel, ; z ul. Prometeusza Rodziny – Stanisławy Żarów, Jolanty Tobjasz, Danuty Zawiło, Alicji Szala, Janiny Kocój.
 1. Dobiegła końca kolejka do sprzątania, która rozpoczęła się 26 listopada 2017 r. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nową kolejkę od ul. Herbowej. Rodziny naszej parafii prosimy raz na 2 lata o ofiarę po 50 zł na opłacenie sprzątania kościoła (2 razy w tygodniu w sobotę i poniedziałek) oraz na zakup środków czystości i kwiatów. Ofiary te możemy składać u siostry w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę, mogą też być pozbierane na listę przez rodzinę rozpoczynającą cotygodniową kolejkę i przyniesione do siostry. Wszyscy poczuwajmy się  do troski o czystość naszej świątyni. Składającym ofiary na sprzątanie serdecznie dziękujemy.
 1. Przedświąteczne próby scholii będą: w sobotę i przyszły poniedziałek o godzinie16.00. Zapraszamy całą scholę i dawne scholanki.
 1. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Świeczek wigilijnych już nie ma.
 1. Dzisiaj kończymy zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Budziwojskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. Dzisiaj w Domu Kultury „Budziwój” w godz. od 10 do 16.00 odbywa się „III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy”.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc samotnym matkom i ich dzieciom w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Ofiary będą przeznaczone na zakup dla nich podstawowych środków higieny osobistej.
 1. Pod dzwonnicą jest wystawa szopek wykonanych przez dzieci i rodziców z przedszkola sióstr.