IV NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA

22 GRUDNIA 2019 R. 

 1. Jutro o godz. 18.00 ostatnie roraty – zapraszamy dzieci z planszami. Bardzo serdecznie dziękujemy księżom wikariuszom Michałowi i Damianowi oraz siostrom za prowadzenie Mszy roratnich, za głoszone słowo Boże i za opiekę nad dziećmi. Także jutro o 16.00 próba scholii.
 1. Jutro ostatnia spowiedź w dekanacie w Tyczynie.
 1. We wtorek Msza św. tylko rano o 7.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą i pół godziny po Mszy św. Potem sprzątanie i przygotowanie kościoła na święta.
 1. We wtorek wieczorem w naszych rodzinach wieczerza wigilijna, która powinna się rozpocząć liturgią domową: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych członków rodziny, życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Tradycja nakazuje potrawy bezmięsne i powstrzymanie się od alkoholu. W wigilię staramy się  też nawiedzić groby naszych zmarłych.
 1. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia, przed pasterką o 23.40 schola zaprezentuje kilka kolęd – zapraszamy, o północy Pasterka – składka na Fundusz Obrony Życia, pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym do południa a także po południu o 16.00 i 18.00.
 1. W czwartek  drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym do południa, a także po południu o 16.00 i 18.00 – składka na Instytut Teologiczny. Po Mszy o 12.00 szafarze zaniosą Komunię 27  chorym.
 1. W piątek św. Jana Apostoła – poświęcenie wina; imieniny bpa Jana – Msza w katedrze o 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Różaniec róża Alicji Szura.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 10 000 zł, dziękujemy za ofiary składane w inne niedziele i wpłacane na konto.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny: Ireny Kyc, Anny Lampart, Marii Brodowicz, Joanny Pałka, Grażyny Leniart, Małgorzaty Kukułka, Elżbiety Adamczyk, Haliny Draguła, Bożeny Gajoch, Marii Baran, Agaty Jaworskiej, Iwony Worosz, Haliny Worosz.
 1. W zakrystii  są opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara na ogrzewanie kościoła.
 1. Zapowiedzi: Maciej Błaszczak – Natalia Sołtys (zap. II).
 1. W piątek rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Na kolędę prosimy przygotować stół z białym obrusem, a na nim krzyż, świece, Pismo św., wodę święconą i kropidło. Ofiary kolędowe możemy składać w kościele kopertach na tacę – z zaznaczeniem, że jest to ofiara kolędowa. Plan kolędy w tym tygodniu:

Piątek – 27 grudnia od godz.9.00

1) Podleśna od Lubeni do numerów 147 i 84, Przylasek, Jarzębinowa, – ks. proboszcz;

2) Nadziei, Podleśna 137 do 109, Liliowa, Laskowa – ks. Michał;

3) Podleśna od 107 nieparzyste i parzyste do kapliczki, Podlesie – k. Damian

Sobota- 28 grudnia od godz. 9.00

 1. Budziwojska od Siedlisk nieparzyste od 549 do mostu i parzyste od 218 do 230 – ks. Michał
 2. Budziwojska od Siedlisk parzyste od 398 do 234 – ks. Damian
 3. Studzianki od Hermanowej, Poziomkowa, Góra – ks. proboszcz