IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA 22 MARCA 2020 R

 

 1. Trwa walka z epidemią koronawirusa – obowiązuje nas zasada: „pozostań w domu”. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, a zwłaszcza przez dzieci, młodzież, osoby chore i starsze. Przestrzegajmy rozporządzeń władz państwowych. Dbajmy o higienę.
 1. Wszyscy mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., dlatego dzisiaj nie wybierajmy się do kościoła.
 1. Msze św.  przez kapłanów będą odprawiane według porządku niedzielnego. Prosimy tylko te osoby, które mają zamówione intencje mszalne. Liczba wiernych w kościele nie może przekraczać 50 osób. Siadamy w odległości 1,5 m od siebie. Do kościoła wchodzimy bocznym wejściem od zakrystii.
 1. Bardzo prosimy, aby w niedzielę obejrzeć i wysłuchać transmisje Mszy św. przez telewizję, radio lub Internet. Msza  św. na parafialnym FB z naszego kościoła będzie transmitowana dzisiaj  o godz. 10.30.
 1. Dzisiaj o 17.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – będzie transmisja przez Internet.
 1. W tygodniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00 – wejście od strony zakrystii (50 osób).
 1. W tygodniu odwołane są wszystkie spotkania duszpasterskie.
 1. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O 19.00 transmisja katechezy dla dorosłych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja.
 1. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30 i 20.00 – transmitowana przez Internet na FB
 1. Zapowiedzi: Michał Głodowski – Martyna Baran, Damian Kuś – Angelika Cach, Paweł Pasierb – Paulina Gwóźdź (zap. II); Patryk Wojtas – Klaudia Lech (zap. III).
 1. Obecna sytuacja wzywa nas do wielkiej modlitwy, dlatego po każdej Mszy św. w postawie klęczącej śpiewamy suplikacje „Święty Boże”, a wieczorem o godz. 20.30 modlimy się na różańcu – kapłani i siostry zakonne w kościele, a parafianie w domach – różaniec będzie transmitowany przez  Internet na FB. Modlić się będziemy o ustanie epidemii.  W ciągu dnia zapraszamy na indywidualną modlitwę w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
 1. Tego roku nie będzie dnia masowej spowiedzi z udziałem księży z dekanatu. Zapraszamy do spowiedzi już w tym tygodniu od poniedziałku do soboty w godz. od 17.00 do 18.00. W uroczystościach Triduum Paschalnego i Wielkiej Niedzieli najprawdopodobniej nie będziemy mogli uczestniczyć, dlatego już teraz przystępujmy do sakramentów św. Warto też pamiętać, że okres Komunii św. wielkanocnej trawa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, możemy przeto spowiadać się po Wielkanocy.
 1. W pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina (nie więcej niż 50 osób), chrzty będą udzielane poza Mszami św. z udziałem tylko najbliższych, terminy I Komunii św. i bierzmowania zostaną uzgodnione dopiero wtedy gdy zaczną pracować szkoły
 1. W związku z epidemią w naszym kościele do odwołania obowiązują następujące zasady:
 • Nie używamy wody święconej w kropielnicach
 • Znak pokoju przekazujemy przez skłon głowy
 • Komunię św. przyjmujemy na rękę klęcząc. Czynimy to następująco: na prawą dłoń nakładamy lewą, na której kapłan po dialogu „Ciało Chrystusa – Amen” kładzie nam Ciało Pańskie, które bierzemy prawą dłonią i spożywamy. Po spożyciu wstajemy z klęczek i powracamy na miejsce.
 • Do kościoła wchodzimy bocznym wejściem.
 1. Droga Krzyżowa w Bieszczady odwołana. Zwrot wpłat u ks. Damiana