NIEDZIELA PALMOWA – OGŁOSZENIA 5 KWIETNIA 2020 R

 

 1. Trwa zmaganie z epidemią koronawirusa. Ciągle obowiązuje nas zasada: „Pozostań w domu”.
 1. W kościele może być 5 osób – nabożeństwa odprawiamy bez udziału wiernych. Każdego dnia transmisja Mszy św. o 18.00.
 1. Mamy dyspensę od niedzielnej Mszy św. – starajmy się w niej uczestniczyć za pomocą mediów. Transmisje internetowe dzisiaj: 10.30 – Msza św., 17.00 – Gorzkie Żale.
 1. W tygodniu w ciągu dnia kościół jest otwarty – zapraszamy na prywatną modlitwę. Natomiast o 20.30 gromadzimy się na modlitwie różańcowej – kapłani i siostry w kościele a wierni świeccy w domach.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez Internet.
 1. Aktualnie nie ma warunków do bezpiecznej spowiedzi. Wszyscy możemy się wyspowiadać po ustaniu epidemii. Gdyby ktoś koniecznie potrzebował spowiedzi, to proszę się umówić telefonicznie z księżmi wikariuszami (ks. Damian – 662 593 700 i ks. Michał – 660 389 107). Spowiedź będzie w prawej zakrystii, wejście od pola.
 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – rozpoczyna się Wielki Tydzień.
 1. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego w naszym kościele odprawiane będą bez udziału wiernych – wszystkie będą transmitowane przez Internet na parafialnym FB.
 1. Wielki Czwartek – dzień Ostatniej Wieczerzy: ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
 1. Wielki Piątek – dzień  Męki i Śmierci Pana Jezusa – obowiązuje post ścisły; od rana możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia (Nowenna), 17.30 – Droga Krzyżowa, 18.00 – liturgia wielkopiątkowa.
 1. Wielka Sobota – spoczynek Chrystusa w grobie, od rana możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, poświęcenia pokarmów nie będzie, o 15.00 Koronka, a liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 19.00. Nie będzie procesji na cmentarz – prosimy jednak o uporządkowanie grobów i zapalenie zniczy.
 1. Tego roku nie urządzamy Ciemnicy i Bożego Grobu. Indywidualnie – nie więcej niż 5 osób – modlimy się w ciągu dnia przed Panem Jezusem w tabernakulum. Nie ma też straży grobowej, ani procesji rezurekcyjnej.
 1. Nasze życie religijne w tych dniach będzie się koncentrować w domach poprzez oglądanie transmisji nabożeństw z kościoła oraz poprzez przeprowadzenie nabożeństw domowych. Bardzo prosimy, aby w Wielką Środę przeprowadzić  nabożeństwo pojednania rodziny, w Wielki Piątek nabożeństwo rodzinnej adoracji krzyża, a w Wielką Niedzielę przed śniadaniem nabożeństwo pobłogosławienia pokarmów. Bardzo prosimy aby tata lub mama – którzy są kapłanami kościoła domowego –  poczuli się odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie tych nabożeństw. Potrzebne teksty będą zamieszczone na stronie parafialnej i parafialnym FB.