TRIDUUM PASCHALNE – WIELKI CZWARTEK  OGŁOSZENIA 9  KWIETNIA 2020 R.

 

  1. Dzisiaj  zostały przedłużone  do 19 kwietnia ograniczenia związane udziałem we Mszy św. i innych nabożeństwach. Dlatego liturgia w naszym kościele nadal  będzie odprawiana bez udziału wiernych. Także w Wielką Niedzielę.
  1. Dzisiaj o 20.30 będzie prowadzona krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem odmówimy cząstkę różańca na intencję powstrzymania epidemii, w intencji  chorych i umierających oraz w intencji pracowników służby zdrowia. Adoracja i różaniec będą transmitowane na parafialnym FB – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Jutro Wielki Piątek – dzień zbawczej Męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu – obowiązuje post ścisły (posiłki bezmięsne – 1 do syta i 2 lekkie).
  1. Kościół będzie otwarty od 8.00 do 17.00 – zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i na indywidualną Drogę Krzyżową.  Zachęcamy aby Drogę Krzyżową jutro odprawić w naszych domach – indywidualnie lub rodzinnie.
  1. O godz. 15.00 – godzina śmierci Pana Jezusa – odmówiona będzie  Koronka do Bożego Miłosierdzia, która będzie transmitowana.
  1. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku – całość będzie transmitowana.
  1. W Wielki Piątek oddajemy cześć Krzyżowi Świętemu. Bardzo prosimy, aby jutro o godz. 20.00 w naszych domach przeprowadzić nabożeństwo adoracji krzyża. Stosowne pomoce do ściągnięcia  będą zamieszczone na stronach parafialnych.
  1. Mimo nietypowych warunków zadbajmy o religijne przeżywanie Triduum Paschalnego w naszych rodzinach poprzez oglądanie transmisji i odprawianie zalecanych nabożeństw. „Koronawirus nie może zabić naszej wiary w Jezusa, a wprowadzone obostrzenia powstrzymać szczerej modlitwy w naszych domach” (abp Pizzaballa – administrator łacińskiego patriarchatu Jerozolimy).
  1. Teraz odśpiewamy cały hymn „Sław języku tajemnicę”, a następnie w ciszy przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tabernakulum i dokonamy obnażenia ołtarza.