TRIDUUM PASCHALNE – WIELKI PIĄTEK – OGŁOSZENIA 10 KWIETNIA 2020 R.

 

 1. Bardzo prosimy, aby dzisiaj o godz. 20.00 w naszych rodzinach przeprowadzić nabożeństwo adoracji krzyża. Potrzebne materiały zamieszczone są na stronie internetowej parafii, stosowny odnośnik jest na naszym FB.
 1. Dzisiaj o godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Bożego Serca, a następnie odmówimy cząstkę różańca na intencję ustania epidemii. O 21.15 kościół będzie zamknięty.
 1. Dzisiaj w TV Trwam o 21.00 transmisja Drogi Krzyżowej z Placu św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.
 1. Jutro Wielka Sobota – dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie, dzień ciszy i zadumy.
 1. Jutro nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Jednak starajmy się jutro przygotować tak jak zawsze koszyk ze święconką, aby był gotowy na śniadanie wielkanocne. Na początku śniadania rodziny pobłogosławią święconkę. Teksty będą zamieszczone na stronach parafialnych, są też wyłożone w kościele przy bocznych drzwiach
 1. Kościół będzie otwarty od 8.00 do 18.00 – zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny – zapraszamy do modlitwy poprzez  transmisję.
 1. O godz. 17.00 w TV Trwam transmisja modlitwy przy Całunie Turyńskim.
 1. Liturgia Wielkiej Soboty – bez udziału wiernych – rozpocznie się o godz. 19.00. Będzie transmisja.
 1. Prosimy, aby jutro o godz. 20.00 w naszych rodzinach przeprowadzić nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, które będzie połączone z przekazaniem znaku pokoju i przyjęciem Komunii św. duchowej. Stosowny materiał będzie zamieszczony na stronach parafialnych. To nabożeństwo jest czymś bardzo ważnym – zwłaszcza w tych rodzinach, gdzie są dzieci. Trzeba przygotować świece – mogą być gromnice lub świece chrzcielne dzieci.
 1. Liturgie domowe dają sposobność świadectwa wiary rodziców wobec młodego pokolenia. Aktor Franciszek Pieczka w dzisiejszym wywiadzie  wspomina: „Zawsze prosiłem Pana Boga o wiarę jaka mieli moi rodzice – bez wahań i wątpliwości. Moja rodzina była bardzo wierząca”. Takie doświadczenie wyniósł z rodzinnego domu. Dbajmy, aby u nas było tak samo.