XI NIEDZIELA ZWYKŁA -OGŁOSZENIA 14 CZERWCA 2020 R.

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – po Mszy wieczornej z rozważaniem o Eucharystii adoracja i Litania do Serca Bożego. Nie będzie procesji.
 1. Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Sławomira Wójcik z ul. Podleśnej.
 1. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Janusza Jamrozik z ul. Jana Pawła,  po Mszy wieczornej spotkanie asysty ministrantów i lektorów.
 1. W środę katecheza dla dorosłych w kościele.
 1. W czwartek zakończenie Oktawy. Od 17.15 adoracja. Po Mszy św. poświęcenie wianków. Nie będzie błogosławienia dzieci.
 1. Do świecenia prosimy Róże Różańcowe: w poniedziałek Róża Olgi Kotula, we wtorek Róża Krystyny Ślączka, we środę Róża Alicji Szura, w czwartek Róża Elżbiety Głodowskiej.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie formacyjne dzieci i młodzieży z Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy.
 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Za tydzień prosimy o składkę inwestycyjną. Różaniec poprowadzi Róża Zofii Pałka.
 1. Trawa I Komunia dzieci z klas III. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami przystąpili dzień wcześniej do spowiedzi o godz. 17.30.
 1. Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII: w czwartek po Mszy wieczornej próba, w piątek od 17.00 spowiedź kandydatów i ich bliskich oraz świadków, w sobotę o 18.00 bierzmowanie pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Kandydatów i świadków prosimy, aby przybyli 30 minut wcześniej. Obowiązuje strój uroczysty. Prosimy, aby po bierzmowaniu odbyła się w domu uroczysta kolacja rodzinna z udziałem świadka i rodziców chrzestnych. Bierzmowanym możemy wręczyć jakiś  drobny prezent.
 1. Zapowiedzi: Michał Domaradzki – Katarzyna Trzyna (zap. I);  Damian Leśniak – Elżbieta Krzysztyniak (zap. II); Kamil Kwiatkowski – Jadwiga Bury (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny z numerów: 237, 239, 242, 249, 253, 255, 263, 275, 279, 281, 283, 283b, 283c, 283e.
 1. Sprawy organizacyjne:
 • Epidemia jeszcze trwa dlatego do kościoła przychodzimy w maseczkach, przy wejściu dokonujemy dezynfekcji rąk, znak pokoju przekazujemy skłonem głowy, Komunię św. przyjmujemy na stopniu na klęcząco na rękę – na prawą dłoń nakładamy lewą, na której kapłan po dialogu „Ciało Chrystusa – Amen” kładzie nam Ciało Pańskie, które bierzemy prawą dłonią i spożywamy. Po spożyciu wstajemy z klęczek i powracamy na miejsce. Dłonie trzymamy na wysokości klatki piersiowej i wyciągnięte do przodu. Przyjmujący do ust podchodzą na samym końcu, bo ksiądz nie może dawać Komunii raz na rękę raz do ust. (Gdy minie epidemia powrócimy do tradycyjnego sposobu komunikowania).
 • Kościół jest klimatyzowany, dlatego prosimy nie pozostawiać otwartych drzwi, bo wtedy nie ma efektów klimatyzowania.
 • Nie ulegajmy pokusie stania na polu, bo wtedy uczestnictwo we Mszy jest pozorne.
 • Dbajmy o to, aby nasz strój był odpowiedni do kościoła – prosimy, aby mężczyźni nie przychodzili w krótkich spodniach, a kobiety z odkrytymi ramionami i plecami.